Brankář Mrázek dostal tři góly, Škarek odchytal třetinu

Brankář Petr Mrázek v dresu Chicaga | Zdroj: profimedia.cz

Přípravný zápas NHL proti Minnesotě se hokejistům Chicaga příliš nepovedl. Blackhawks prohráli 0:3 a byl u toho i český brankář Petr Mrázek. To jiný český gólman Jakub Škarek odchytal poslední třetí třetinu a pomohl udržet vítězství 2:1.

Petr Mrázek byl v létě vyměněn z Toronta do Chicaga a nyní usiluje o pozici jedničky v týmu Blackhawks. Přípravné utkání proti Minnesotě se ale 30letému gólmanovi příliš nepovedlo, jelikož musel hned třikrát lovit puk ze sítě.

Chicago navíc dostalo dva góly při přesilové hře, na 0:3 pak upravil Duhaime. Porážku neodvrátil ani útočník Blackhawks Michal Teplý.

To brankář Jakub Škarek měl asi lepší pocity. 22letý český brankář kryl záda zkušenému ruskému gólmanovi Semjonu Varlamovi, jenž odchytal první dvě třetiny a pomohl New Yorku Islanders k vedení 2:1 proti Philadelphii.

Škarek tak přišel až do závěrečné třetiny a dokázal udržet čisté konto.