Hokej

Startuje NHL v Praze. Nova nabídne zápasy, tréninky a hokejové studio

Hokejová NHL startuje již tento pátek a čeští fanoušci se mají opravdu na co těšit. Nejlepší soutěž světa totiž začne po třech letech svůj další ročník v pražské O2 areně, a to rovnou dvěma zápasy. V pátek a v sobotu se spolu střetnou Nashville Predators a San Jose Sharks, za které hrají i čeští hokejisté Tomáš Hertl s Radimem Šimkem, přičemž televize Nova bude u toho.

Bohatý program startuje již v pondělí večer, kdy se v přípravném utkání střetnou švýcarský Bern s Nashvillem. O den později si pak přípravný zápas střihnou Sharks proti berlínskému Eisbärenu. Ve čtvrtek odpoledne se v O2 areně uskuteční otevřený trénink a vše završí právě zápasy obou celků NHL. "Obě utkání budeme dávat rovněž na Nova Action, takže podívat se mohou i lidé, kteří si neplatí Nova Sport. Na trénincích očekáváme trochu jiné složení publika, nejspíš přijde hodně dětí a malých hokejistů, kteří se přijdou podívat na hvězdy z NHL," řekl šéf hokejové sekce Nova Sport Roman Jedlička ve Snídani.

Jeden zápas bude komentovat a další moderovat přímo ve studiu. Je tak tím nejpovolanějším, kdo může přiblížit detaily hokejového svátku v Česku. "V O2 areně máme studio, mezi střídačkami se pak bude pohybovat reportér, další bude v ochozech stadionu a v hale budou také dva komentátoři," prohlásil Jedlička.

Jedním z expertů při NHL v Praze bude bývalý trenér Slavomír Lener:

Chybět nebudou ani zkušení experti a jedním z nich bude bývalý reprezentační trenér Slavomír Lener, který sedm let působil v NHL jako asistent kouče v Calgary a Floridě. "Moje role je podívat se na to trochu z trenérského hlediska, jakým systémem budou týmy hrát, na které hráče si dát pozor nebo popsat různé herní situace," řekl Lener. "Dalšími experty jsou pak bývalí hráči NHL, kteří vidí jiné detaily. Kombinace moderátor, trenér a hráč je ideální pro to, aby si mohl divák vybrat to, co jej baví," pokračoval.

Za San Jose hrají hvězdný útočník Tomáš Hertl s obráncem Radimem Šimkem, z Nashvillu již česká stopa zmizela. "Trochu nás mrzí, že tam nebude více českých hráčů, ale týmy se vybírají hodně dopředu a v té době v Nashvillu chytal David Rittich. Už loni zde mělo hrát San Jose s Bostonem, a to by pro českého fanouška bylo super," sdělil Jedlička, který láká na nádcházející ročník NHL, který se tímto dvojzápasem rozběhne. "Vysíláme celou sezonu, máme 15 zápasů týdně, což je obrovská porce," dodal.

Program NHL v Praze | Zdroj: TV Nova
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události