Hokej

Jak se dařilo českým hokejistům při zápasech NHL v Praze? Kraluje Vrbata

Jak se dařilo českým hokejistům při zápasech NHL v Praze? Kraluje Vrbata
Radim Vrbata v dresu Phoenixu při NHL v Praze | Zdroj: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Hokejové zápasy NHL v Praze se nezadržitelně blíží. Už v pátek se odehraje první duel mezi San Jose a Nashvillem, do kterého by měli nastoupit i dva čeští hráči ve službách Sharks Tomáš Hertl a Radim Šimek. Jak se ale dařilo Čechům v předchozích pěti zápasech, které se v Praze hrály?

Do této doby se v pražské O2 areně představilo osm českých hráčů v rámci NHL. V roce 2008 zavítaly do Česka týmy Tampy Bay Lightning a New Yorku Rangers. Za prvně jmenovaný celek nastoupili Václav Prospal a Radim Vrbata. Za hosty pak Michal Rozsíval a Petr Průcha. Ani v jednom zápase se nikdo z nich neprosadil.

O dva roky později sehrály dvojutkání celky Boston Bruins a Phoenix Coyotes. Za Medvědy hrál David Krejčí, který si připsal jednu asistenci, ale za Kojoty ho zastínil Radim Vrbata, který k výhře 5:2 pomohl dvěma góly a jednou asistencí. Je tak jediným českým hokejistou, který v rámci NHL dal v Praze gól. Za Phoenix nastoupil ještě Petr Průcha, jenž ale nebodoval.

Související obsah

​O den později si dvě gólové přihrávky připsal David Krejčí a Boston vyhrál 3:0. Naposledy se celky z NHL představily v O2 areně v roce 2019. Tehdy Philadelphia Flyers nastoupila proti Chicagu Blackhawks. Za Letce hrál Jakub Voráček, za Jestřáby dvojice David Kämpf a Dominik Kubalík. Zápas Philadelphia zvládla 4:3, ale nikdo z Čechů nebodoval.

​Nejproduktivnějším hráčem je tak Radim Vrbata, který má tři body za dva góly a jednu asistenci, David Krejčí zapsal tři asistence. Zajímavostí je, že Radim Vrbata a Petr Průcha odehráli v Praze čtyři z pěti zápasů.

Datum Zápas Výsledek  Diváci Češi v utkání
4. 10. 2008 Tampa Bay Lightning – New York Rangers 1:2 17 085 Tampa (Václav Prospal, Radim Vrbata) – Rangers (Michal Rozsíval, Petr Průcha)
5. 10. 2008 New York Rangers – Tampa Bay Lightning 2:1 17 085 Rangers (Michal Rozsíval, Petr Průcha) – Tampa (Václav Prospal, Radim Vrbata)
9. 10. 2010 Boston Bruins – Phoenix Coyotes 2:5 15 299 Boston (David Krejčí 0+1) – Phoenix (Radim Vrbata 2+1, Petr Průcha)
10. 10. 2010 Phoenix Coyotes – Boston Bruins 0:3 12 990 Phoenix (Radim Vrbata, Petr Průcha) – Boston (David Krejčí 0+2)
4. 10. 2019 Philadelphia Flyers – Chicago Blackhawks 4:3 17 463 Philadelphia (Jakub Voráček) – Chicago (David Kämpf, Dominik Kubalík)

 Další dva zápasy NHL v Praze se odehrají v pátek a sobotu a vy je můžete sledovat na stanicích skupiny Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události