Hokej

Věřím, že diváci budou fandit nám, hlásí navrátilec Hertl před NHL v Praze

Zpět na místo činu, kde začala jeho cesta do slavné NHL. Český hokejový útočník Tomáš Hertl se coby hráč San Jose Sharks vrací do pražské O2 areny, kde před deseti lety válel za Slavii. Jeho mužstvo si to zde v pátek a sobotu rozdá v úvodním dvojzápase sezony s Nashvillem Predators.

Do O2 areny už se Hertl jednou vrátil, a to při domácím mistrovství světa v roce 2015. I tenhle moment pro něj ale bude mimořádně speciální. "Hrozně se těším, nikdy jsem si nepředstavoval, že se podívám s NHL do Prahy. Moc si vážím šance zahrát si před svojí rodinou. Mám radost, že se hraje nejen v Česku, ale také v O2 areně, kde jsem strávil první dvě profesionální sezony za Slavii. Vrátím se po 10 letech tam, kde jsem hrával. Bude to speciální pro mě i moji rodinu," raduje se Hertl.

Jako český a pražský rodák musí čelit dotazům svých spoluhráčů, co v hlavním městě navštívit a co neminout. "Když se mě zeptali, tak jsem jim řekl hlavní místa. V Praze je výhoda, že když jdete ze Staromáku přes Karlův most nahoru, vidíte toho spoustu. Snažil jsem se pomoct s restauracemi a pomáhal jsem zařizovat týmovou večeři. Kluci se ptali kam zajít na jídlo, tak jsem jim něco doporučil. Doufám, že se jim to bude líbit. Někteří už ale v Praze byli a ti se těší zpátky," líčí osmadvacetiletý forvard.

Související obsah

V Sharks působí Hertl s dalším českým hráčem Radimem Šimkem. To v Nashvillu žádný Čech nehraje, takže fanoušci nejspíš budou přát jejich týmu. "Věřím tomu, protože jsme v týmu dva Češi. Samozřejmě budou fandit oběma týmům, ale doufám, že nám více. Chci ale hlavně, abychom vyhráli a předvedli pěkný hokej, aby si to lidé užili," přeje si.

I kvůli všem těmto vedlejším vlivům je proto těžké plně se koncentrovat na hokej. "Musím se soustředit, nic jiného mi nezbývá. Sice tam budu mít rodinu, musel jsem řešit lístky, ale na to jsem měl dny před tím. V den zápasu je potřeba se koncentrovat a co nejlépe se na to připravit. Člověk chce sezonu vždycky zahájit co nejpodařeněji, protože každý bod je důležitý. Jakmile utkání začne, je nutné vše ostatní vypustit z hlavy a hrát co nejlépe," ví Hertl.

Související obsah

V minulé sezoně se Hertlovi dařilo, v NHL nastřílel 30 gólů a vysloužil si nový osmiletý kontrakt za 1,63 miliardy korun. Z týmového hlediska už to ale tak slavné není, jelikož Sharks již tři roky nepostoupili do play-off. "Musím být ještě lepší v tom, co umím, a chci týmu hlavně pomoct vyhrávat. Člověk vždy touží přispět góly a nahrávkami, jenže hlavní jsou vítězství. Chci, aby se obrátily poslední tři těžké roky, kdy se nám tolik nevěří. Ve mně to ale vyvolává motivaci dokázat, že se můžeme opět dostat do play-off," doufá.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události