Fotbal

Velký návrat! Mikloško přichází do Baníku Ostrava. Co bude mít na starosti?

Velký návrat! Mikloško přichází do Baníku Ostrava. Co bude mít na starosti?
Luděk Mikloško | Zdroj: Profimedia

Bývalý skvělý fotbalový brankář Luděk Mikloško posiluje vedení Baníku Ostrava. Stane se členem představenstva a šéfem sportovního úseku. Majitel klubu Václav Brabec si od něj slibuje velkou aktivitu během přestupového období, protože není spokojen s aktuálními výkony a postavením v tabulce.

Luděk Mikloško se do Baníku Ostrava vrací po skoro 33 letech. Odtud odešel do West Hamu, kde během devíti sezon nastoupil do 212 utkání, ve kterých vychytal 57 čistých kont. Profesionální kariéru poté zakončil v Queens Park Rangers.

"Rozhodli jsme se ho oslovit z několika důvodů. Z řady rozhovorů, které jsme spolu vedli, i svým pohledem na fotbal mě přesvědčil, že má Baníku co dát. Když k tomu připočteme jeho vztah k Baníku a dlouholeté manažerské zkušenosti ze zahraničního i tuzemského fotbalu, je pro nás cenné takového člověka v klubu mít," řekl majitel klubu Václav Brabec pro oficiální webové stránky Baníku Ostrava. 

Mikloško bude mít na starost sportovní řízení klubu. "Naší aktuální prioritou je postavení áčka v tabulce a s tím spojená aktivita směrem k nadcházejícímu přestupovému období," má jasno Brabec. Mikloško na této pozici nahradí Aloise Grussmanna, který bude ale dále pokračovat v manažerské práci. "Takových pracovitých lidí se zkušenostmi a charakterem je málo a jsem rád, že Lojza v Baníku je. Cítíme, že jedny z věcí, na kterých teď rovněž musíme zapracovat, jsou vytvoření koncepce skautingového oddělení a zkvalitnění procesu posunu jednotlivých hráčů mezi kategoriemi až do dospělého fotbalu, což by teď měla být hlavní Lojzova parketa," řekl Luděk Mikloško.

Podívejte se, jak v kotli Baníku Ostrava řádil David Pastrňák:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události