Hokej

Elitní útočník Islanders podepsal obří smlouvu. Vydělá si neuvěřitelnou částku

Elitní útočník Islanders podepsal obří smlouvu. Vydělá si neuvěřitelnou částku
Mathew Barzal | Zdroj: Profimedia

Vedení New Yorku Islanders oznámilo, že prodloužilo kontrakt se svým elitním útočníkem Mathewem Barzalem. Toho si Ostrované pojistili na dalších osm let, během nichž si Kanaďan vydělá 73,2 milionu dolarů (1,8 miliardy korun).

Barzal v letošní sezoně vstoupí do poslední roku své současné smlouvy. Ale s Islanders bude spojený ještě dalších osm let. Kdyby se tak nestalo, stal by se po sezoně volným hráčem. Během jedné sezony si přijde na 9,15 milionu dolarů (227 milionů korun). "Je to dva týdny před sezonou a doufám, že se nám podaří něco dohodnout," řekl dříve Barzal. "Pokud ne, tak to moc neřeším, protože moje srdce je tady a vím, že se dohodneme na něčem férovém a obě strany budou spokojené," dodal.

"Hodně si od něj slibujeme. On sám od sebe hodně očekává. Je to bez pochyby jeden z našich lídrů. Je to pravděpodobně náš nejtalentovanější hráč a je hodně odhodlaný. Je připraven dokázat spoustu věcí, já mu naprosto důvěřuji a jsem jeho největší fanoušek," řekl v minulém týdnu trenér Isles Lou Lamoriello.

Související obsah

​Pětadvacetiletý Barzal zaznamenal během své páté sezony v NHL v dresu Islanders v 73 zápasech 59 bodů (15+44), čímž se dělil o první místo týmového bodování. A právě "kanadu" svého týmu ovládl během všech pěti sezon.

V 362 dvou zápasech v základní části NHL zaznamenal v dresu Islanders 311 bodů (91+220). V historickém bodování Ostrovanů mu aktuálně patří 32. místo. V play-off odehrál zatím 49 zápasů, ve kterých si připsal 38 bodů (13+25). Dvakrát se také zúčastnil All Star Game a v roce 2020 vyhrál soutěž o nejrychlejšího bruslaře.

Podívejte se na jeden z gólů Mathewa Barzala:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události