Fotbal

Spartě pomohla chyba sudích, rozhodla komise. Kuchtův gól neměl platit

Spartě pomohla chyba sudích, rozhodla komise. Kuchtův gól neměl platit
Jan Kuchta | Zdroj: Profimedia

Vítězný gól sparťanského útočníka Jana Kuchty proti Hradci Králové neměl být uznán. Rozhodla o tom Komise rozhodčích FAČR. Ladislav Krejčí podle ní centrovaný míč tečoval, čímž vystavil Kuchtu do ofsajdu.

Po pěti remízách v řadě potřebovala Sparta na domácím stadionu nutně zvítězit. Utkání proti Hradci Králové se dlouho nevyvíjelo dobře, když hosty dostal do vedení ve 13. minutě Kubala a po půlhodině hry šli Letenští dokonce do deseti po vyloučení Čvančary. 

Ve druhém poločase se ale Spartě podařilo otočit. Nejdříve vyrovnal po rohovém kopu Sorensen a v 59. minutě vstřelil vítězný gól Kuchta. Tento gól ale vzbudil spoustu emocí. I po přezkoumání videem byl uznán i přes to, že se sparťanský útočník zřejmě nacházel v ofsajdu, protože míč před ním tečoval Ladislav Krejčí. Tuto tezi nyní posvětila i Komise rozhodčích FAČR. 

Související obsah

​"V 59. minutě utkání rozhodčí nesprávně uznali branku domácího družstva, přestože se jednalo o ofsajd. Došlo k velmi lehké teči hlavou, která byla postřehnutelná pouze z jednoho úhlu kamery. VAR si bohužel tečí nebyl jistý, a tak doporučil branku uznat," zní v oficiálním prohlášení. 

Jestli se rozhodčí Lukáš Nehasil nebo sudí u videa Václav Štěrba dočkají nějakého dodatečného trestu, zatím není jisté. 

Jan Kuchta na začátku sezony vynechal pět zápasů kvůli faulu na libereckého brankáře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události