Česká letka z Bostonu řádila a setnula Rangers, Rittich vynuloval Calgary

V další sérii přípravných zápasů na novou sezonu NHL řádila česká letka v dresu Bostonu. David Pastrňák i Pavel Zacha zapsali v duelu proti Rangers shodně tři body za branku a dvě asistence, skvěle se dařilo i Davidu Krejčímu, jenž zaznamenal gól a nahrávku. Bruins především díky nim zvítězili 5:4. Neztratili se ale ani další Češi.

Tak tohle byl neskutečný koncert. Čeští hokejisté ve službách Bruins si na zápas v New Yorku přibalili vynikající formu a zrežírovali vítězství. Rangers sice už v první minutě skórovali a na startu druhé třetiny vedli 3:1, pak odstartovala česká kanonáda.

V čase 20:35 nejprve dostal Bruins na dostřel jediné trefy Pavel Zacha, který využil ve středním pásmu chyby soupeře, vyrazil dopředu v samostatném úniku a vlastní sólo akci zakončil parádní ranou za Halákova záda. O pár minut později zaúřadovala i největší česká hvězda David Pastrňák. Ten využil skvělou nahrávku od Zachy a střelou z ostrého úhlu vyrovnal skóre.

Na konci 36. minuty se z gólu radoval i dalších Čech v barvách Bostonu. Po pěkné kombinaci s Pastrňákem a Zachou se krásně trefil k tyči David Krejčí a otočil průběžný výsledek. Rangers sice srovnali krok, na trefu z hole Reillyho, jenž skóroval po pobídce od Pastrňáka a stanovil výsledek na 5:4 pro Bruins, už odpověď nenašli. Za hosty naskočili i Jakub Zbořil a Jakub Lauko, ti ale nebodovali. V dresu poraženého týmu ale zaznamenal jednu asistenci Libor Hájek.

V zápase mezi Washingtonem a Detroitem nastoupili dva Češi, Dominik Kubalík a Filip Zadina. Druhý jmenovaný sice přispěl Red Wings jednou nahrávkou, jeho tým přesto musel na venkovním ledě kousat porážku.

​V brance Winnipegu zazářil David Rittich, který pochytal všech 37 střel soupeře a pomohl k výhře Jets 5:0 nad Calgary, a navíc zapsal asistenci na jeden gól. Za Flames naskočili do hry Daniel Vladař a Radim Zohorna. Přestože Vladař držel soupeře dlouho na uzdě, ve druhé třetině dvakrát inkasoval a jeho místo mezi třemi tyčemi zaujal Wolf. Ani on porážce nezabránil.

Výsledky nočních přípravných zápasů NHL:

New York Rangers – Boston Bruins 4:5 (3:1, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Zibanejad (Kreider, Trouba), 19. Zibanejad (Jones, Trocheck), 20. Kakko (Bartkowski), 47. Kakko (Hájek, Lafreniere) – 3. DeBrusk (McLaughlin, Reilly), 21. Zacha, 29. Pastrňák (Krejčí, Zacha), 36. Krejčí (Pastrňák, Zacha), 53. Reilly (Pastrňák)

Washington Capitals – Detrot Red Wings 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky:
20. McMichael (Ovečkin, Eller), 34. Jensen (McMichael, Sheary), 58. Brown (Strome, Kuzněcov), 60. Ovečkin (Carlsson, Fehérváry) – 9. Bertuzzi (Rasmussen, Zadina), 28. Rasmussen (Bertuzzi)

Winnipeg Jets – Calgary Flames 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Connor (Ganger, Rittich), 30. Scheifele (Ehlers, Morrisey), 33. Tominato, 39. Connor (Ehlers), 51. Ehlers (Gagner, Lowry)

Colorado Avalanche – Dallas Stars 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 53. O´Connor (Meyers), 58. Rantanen (Girard, Toews) – 25. Damiani (Kiviranta, Hanley)

Vancouver Canucks – Edmonton Oilers 5:4 (1:0, 1:2, 3:2)
Branky a nahrávky: 18. Hoglander (Ekman-Larsson, Garland), 36. Pearsson (Hughes, Horvath), 42. Garland, 44. Pettersson (Horvat.), 50. Pettersson (Hughes, Kuzmenko) – 28. McDavid (Hurse), 35. Hyman (Niemelainen), 43. Hamblin (McDavid, Demers), 47. Nugent-Hopkins (Murray)