Hokej

Dallas se dohodl s klíčovým hráčem. Střelec podepsal velkou smlouvu

Dallas se dohodl s klíčovým hráčem. Střelec podepsal velkou smlouvu
Útočník Dallasu Jason Robertson | Zdroj: Profimedia.cz

Velmi důležitý podpis má za sebou vedení texaského Dallasu, které se dohodlo na čtyřletém kontraktu s druhým nejproduktivnějším hráčem posledního ročníku. Jason Robertson se rozhodl těsně před startem nového ročníku NHL.

Jedna z hvězd Dallasu nenastoupila do kempu, protože neměla platnou smlouvu, a fanoušci v Texasu byli možná v lehce nepříjemném očekávaní. Generální manažer Jim Nill měl ale svůj plán a amerického útočníka v noci podepsal. 

Třiadvacetiletý střelec má v NHL platnou smlouvu na následující čtyři roky, ročně si vydělá v průměru 7,75 milionu dolarů (191 milionů korun). Stane se tak třetím nejlépe placeným útočníkem týmu za Tylerem Seguinem a Jamiem Bennem.

Související obsah

"Jason je nedílnou součástí přítomnosti i budoucnosti našeho týmu a jsme nadšení, že ho máme na další čtyři roky," řekl po podpisu generální manažer Jim Nill. "Jeho talent pro střílení gólů je jen jedna z obrovských předností, které našemu týmu přináší," dodal pro klubový web

Robertson v posledním ročníku NHL zaznamenal celkem 79 bodů v 71 zápasech a dal velmi luxusních 41 branek, čímž Stars pomohl k postupu do prvního kola play-off. V sezoně 2021 zažil speciální nováčkovskou sezonu, ve které měl 45 bodů v 51 zápasech.

Nejlépe placeným Čechem v NHL je Tomáš Hertl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události