Fotbal

Slavia musí zaplatit za chování fanoušků čtvrt milionu. Pyká i Plzeň a Sparta

Slavia musí zaplatit za chování fanoušků čtvrt milionu. Pyká i Plzeň a Sparta
Zdroj: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Disciplinární komise potrestala také Slavii Praha za chování jejích fanoušků ve šlágru proti Plzni. Sešívaní nakonec musí zaplatit 250 tisíc korun. Pykat ale bude i západočeský klub.

Šlágr mezi Plzní a Slavií Praha, který se hrál před reprezentační pauzou, skončil jasnou výhrou Západočechů. Během utkání ale došlo k řádění fanoušků na obou stranách, které se rozhodla disciplinární komise trestat. Sešívaní musí zaplatit pokutu 250 tisíc korun. 

"Disciplinární komise přihlédla ke dvěma dlouhým přerušením utkání, ke kterým došlo z důvodů použití pyrotechniky fanoušky obou klubů. Dohromady bylo použito na stadionu více než šedesát kusů pyrotechniky. Ze strany fanoušků Slavie došlo navíc k nebezpečnému vhození pyrotechniky mezi diváky, poškození zařízení stadionu a k napadení hasičů zasahujících proti požáru, který byl fanoušky hostů založen," napsal předseda disciplinární komise LFA Richard Baček. 

Související obsah

​Disciplinárka trestala také domácí, kteří nesplnili povinnosti pořadatele. Viktoria Plzeň tak musí zaplatit 110 tisíc korun. 

Trest za stejný přestupek dostala také Sparta, která v duelu proti Baníku Ostrava nezabránila pronesení a následného použití pyrotechniky. "Disciplinární komise zohlednila pronesení a použití masivního množství pyrotechniky v počtu téměř sta kusů, a především její vhazování na hrací plochu. Přestože k tomu došlo po skončení utkání, tak se jedná o závažný disciplinární přečin. Dále došlo k napadení obsluhy stánku s občerstvením s tím, že dotyčný fanoušek byl domácím klubem ztotožněn," přidává Baček komentář s tím, že Letenští musí zaplatit 135 tisíc. To Baník Ostrava musí za chování fanoušků vytáhnout z peněženky 25 tisíc korun. 

Fotbalová Slavia letos nastupuje v těchto dresech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události