Fotbal

Fanoušci zase řádili. Na Slovácku trefili brankáře, v Malmö létaly světlice

Fanoušci zase řádili. Na Slovácku trefili brankáře, v Malmö létaly světlice
Kouř v utkání mezi Malmö a Unionem Berlín | Zdroj: profimedia.cz

Čtvrteční zápasy v evropských fotbalových soutěžích opět kalí chování fanoušků. Na velký malér si zadělali příznivci Slovácka, kteří trefili kelímkem od piva brankáře Nice a ten se následně skácel na zem. To v utkání Evropské ligy mezi Malmö a Unionem Berlín došlo k přerušení na půl hodiny. Důvodem byly světlice na hřišti ze sektoru německého týmu.

Slovácko sice v domácím prostředí statečně vzdorovalo Nice, jenže nakonec duel Evropské konferenční ligy prohrálo 0:1. Na jejich zápas si navíc pořádně posvítí UEFA.

V 59. minutě totiž došlo k incidentu, při kterém byl zasažen polský brankář Bulka plným kelímkem od piva. Gólman se po zásahu ze sektoru domácích fanoušků skácel na zem a sudí utkání přerušil. Marcin Bulka byl sice následně v pořádku, ale tento moment může způsobit Slovácku velké problémy.

Související obsah

Ostatně Nice má kvůli chování svých příznivců zavřený stadion a odveta se Slováckem se tak bude hrát před prázdnými tribunami. To zápas Evropské ligy mezi Malmö a Unionem Berlín musel být v 57. minutě přerušen, jelikož v tu chvíli začaly létat z kotle německého týmu světlice a petardy na hřiště a rozhodčí poslal oba týmy do kabin. Po zhruba půl hodině se naštěstí situace na hřišti uklidnila a zápas se mohl dohrát. 

Berlínský klub sice nakonec vyhrál 1:0, nicméně prezident Unionu Dirk Zingerle byl po utkání pořádně rozmrzelý. "Moje pocity jsou rozdělené, je to nepřijatelné. Nic a nikdo nemá na trávníku, co dělat. To mě opravdu štve, jsem naštvaný," řekl pro RTL +.

To v Indonésii došlo k obrovské tragédii, při které zemřely téměř dvě stovky fanoušků:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události