Slovácko přišlo o body po chybě brankáře Nguyena, Slavia selhala proti Kluži

Brankář Filip Nguyen | Zdroj: profimedia.cz

Fotbalisté Slovácka nestačili ve třetím zápase v Evropské konferenční lize na Nice a prohráli 0:1. O výhře francouzského týmu rozhodla chyba brankáře Nguyena, který v 54. minutě neudržel střelu útočníka Pepého. Slavia pak zase v Edenu nestačila na rumunskou Kluž a prohrála 0:1.

Slovácko předvedlo v domácím prostředí proti favoritovi velice obětavý výkon a několikrát ohrozilo branku francouzského týmu. Jenže nakonec se radovali hráči Nice, kterým stačila k vedení slabá střela útočníka Pepého.

Brankář Filip Nguyen si totiž v 54. minutě vybral smolnou chvilku a střela od forvarda Nice mu nešťastně prošla mezi nohama.

​Francouzský celek si pak své vedení udržel a došel si pro výhru 1:0, která ho vrátila do boje o postup ze skupiny D. Naopak Slovácko, které má ze třech utkání na kontě jeden bod, patří ve skupině poslední čtvrté místo.

Svůj domácí zápas nezvládla ani Slavia. Ta v Edenu přivítala rumunskou Kluž, kterou sice střelecky přestřílela, ale nedokázala vstřelit gól. Naopak rumunský tým dokázal ke konci poločasu sešívané zmrazit gólem Jangy.

Slavia sice ve druhé půli svého soupeře tlačila, nakonec ale odchází z duelu bez bodu a zkomplikovala situaci ve skupině G. Všechny čtyři týmy totiž mají aktuálně na kontě po třech zápasech čtyři body.