Voráček pomohl Columbusu k demolici St. Louis, zahrál si i talent Jiříček

Jakub Voráček | Zdroj: Profimedia

Hokejový útočník Jakub Voráček zaznamenal v přípravném zápase před novou sezonou NHL mezi Columbusem a St. Louis dva kanadské body za branku a asistenci a přispěl k vysokému triumfu svých Blue Jackets. Ti rozstříleli Blues 7:0 a mohli se radovat z triumfu. Čtyřmi nahrávkami se blýskl Andrew Peeke, Daniil Tarasov vychytal čisté konto. Přes sedmnáct minut strávil na ledě i český talent David Jiříček.

Příprava na start NHL měla na programu dalších šest zápasů, ve kterých se dostalo do hry hned několik Čechů. Nejvýrazněji o sobě dal vědět hvězdný Jakub Voráček, jenž přispěl k vítězství svého Columbusu nad St. Louis. Pro Jackets to byl hodně povedený duel, už od začátku totiž byli na koni.

Po minutě a třech vteřinách od úvodního buly se prosadil Patrik Laine a nastartoval vítěznou kanonádu. Druhou trefu přidal ve 13. minutě Činachov. Ten využil pobídku od Voráčka, nabruslil si až před Greisse a ranou ke vzdálenější tyči mu nedal šanci. Krátce po startu druhé periody už to bylo 4:0, další trefy totiž přidali Roslovic a Werenski.

Pak přišla znovu chvíle Jakuba Voráčka, který v čase 32:33 uzmul kotouč odražený od zadního mantinelu a zblízka šikovně doklepl puk do sítě. Columbus posléze přidal ještě další dvě branky a vyhrál 7:0. Nejvíc se bodově dařilo Andrew Peekeovi, jenž zapsal hned čtyři nahrávky. Do duelu zasáhl v domácím dresu i mladík David Jiříček. I ten si slušně zahrál, i když nebodoval. Strávil na hrací ploše přes 17 minut.

​Finalista minulého ročníku z Tampy nestačil na Floridu, v jejímž dresu bránil soupeře Radko Gudas. Panthers triumfovali 3:2. Do utkání mezi Islanders a Devils nezasáhl Vítek Vaněček, který byl  připravený jako dvojka na lavičce. Musel ale sledovat porážku svého celku v poměru 2:5.

Výsledky přípravných zápasů NHL:

Columbus Blue Jackets – St. Louis Blues 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Laine (Werenski, Peeke), 13. Činachov (Voráček), 14. Roslovic (Kuraly, Peeke), 26. Werenski (Gaudreau, Jenner), 33. Voráček (Peeke, Činachov), 46. Sillinger (Danforth, Gavrikov), 50. Danforth (Johnson, Peeke)

Montreal Canadiens – Ottawa Senators 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Guhle, 26. Dach (Gallagher), 50. Anderson (Slafkovský, Savard) – 1. Batherson (Stützle), 9. Tkachuk (Stützle, Batherson), 32. Stützle (TS), 49. Giroux (DeBrincat, Norris)

Florida Panthers – Tampa Bay Lightning 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Dalpe (Ekblad), 19. Heponiemi (Reinhart, Barkov), 59. Montour (Barkov, Ekblad) – 31. Paul (Colton, Stamkos), 45. Naměstnikov (Kučerov, Foote)

New York Islanders – New Jersey Devils 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 17. Barzal (Pulock), 19. Dobson (Beauvillier, Bellows), 35. Johnston (LaDue, Räty), 43. Beauvillier (Nelson, Dobson), 50. Räty (Sošnikov, Pelech) – 9. Graves (Severson, Halonen), 29. Clarke (Bastian, Zetterlund)

Minnesota Wild – Chicago Blackhawks 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Rossi (Zuccarello), 11. Gaudreau (Steel, Boldy), 38. Zuccarello (Kaprizov, Rossi), 47. Steel (Goligoski) – 35. J. (Jones, Toews)

Los Angeles Kings – Vegas Golden Knights 4:6 (2:1, 0:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 2. Fiala (Doughty, Kempe), 7. Villardi (Moore, Clarke), 43. Moore (Kaliyev, Durzi), 56. Durzi (Kaliyev, Donault) – 17. Smith (Eichel, McNabb), 26. McNabb (Eichel), 32. Stephenson (Stone, Smith), 38. Marchessault (Theodore), 49. Smith (Stone, Stephenson), 59. Pietrangelo