Další sporty

Věří, že v O2 areně uspěje. Na Super GP se chystá i šampion Eckermann

Na listopadovou Super Grand Prix v parkuru, která se bude konat v pražské O2 areně, dorazí i švédský šampion Henrik von Eckermann, jenž pomýšlí na dobrý výsledek. I když figuruje v pořadí Longines Global Champions až na patnácté příčce, hodlá se poprat o co nejlepší výsledek. "Pokud budeme ve stejné formě jako minulý rok, tak máme určitě šanci," řekl o sobě a svém koni.

Už brzy se v pražské O2 areně odehraje významná parkurová akce – Super Grand Prix, kde se sejdou největší světové hvězdy. Dorazit by měl i švédský šampion Henrik von Eckermann, který vlastní dva tituly mistra světa z letošního roku a na akci se nominoval díky domácímu mítinku ve Stockholmu. 

Uspět by se svým koněm Kingem Edwardem chtěl i v Praze, a to přesto, že mu patří v průběžném pořadí Longines Global Champions Tour až patnáctá pozice. Na žebříčku Mezinárodní jezdecké federace už třetí měsíc figuruje na první příčce. 

"Jde o hlavní událost roku pro Global Champions League a Longines Global Champions Tour, takže bych opravdu moc rád zvítězil. Určitě se o to pokusím. Pokud budeme ve stejné formě jako minulý rok, tak máme určitě šanci," uvedl úspěšný závodník. Zároveň prozradil, že mezi všemi závody je nejnáročnější mistrovství světa. To je podle něj náročnější než olympiáda, kterou vyhrál v soutěži družstev, nebo závody Global Champions Super Grand Prix. 

Související obsah

​"Řekl bych, že nejtěžší je mistrovství světa, jelikož je to o mnoha kolech a mnoha dnech. Nesmíte udělat chybu ani v jednom z pěti startů v těžkých soutěžích," prohlásil.

Všechny akce si ale během sezony užil. "Skočit při mistrovství světa poslední skok a zjistit, že jste zvítězili, to byl prostě neuvěřitelný pocit. A co se týče Global Champions Tour, tak jsme měli skvělou show ve Stockholmu. Podařilo se mi vyhrát tři soutěže a ve dvou se umístit na druhém místě. Před domácím publikem to bylo fantastické," pověděl potěšeně. ​

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události