Hokej

Na MS hodil medaili mezi diváky a mohl být hvězdou. Teď je Švéd nechtěný

Na MS hodil medaili mezi diváky a mohl být hvězdou. Teď je Švéd nechtěný
Švédský hokejista Lias Andersson | Zdroj: Profimedia.cz

Švédský hokejový útočník Lias Andersson se dostal na listinu nechráněných hráčů, kam ho zařadilo Los Angeles. Třiadvacetiletý útočník byl kdysi příslibem, svou kariéru však zatím v zámoří příliš nerozjel a Kings ho hodlají pustit dál. Pokud si ho nikdo nevybere, poputuje na farmu.

V roce 2017 byl sedmičkou draftu, když si ho vybrali newyorští Rangers. Původně to tak vypadalo, že by před sebou mohl mít vynikající kariéru. Nejprve sbíral zkušenosti na farmě v Hartfordu, postupně ale přičítal i starty v NHL. V sezonách 2019/2020 a 2020/2021 se přesunul zpátky do Evropy a hájil barvy HV 71.

Po návratu za moře se usadil na nové adrese – v Los Angeles, kde začal hrát za místní Kings. Ve své první sezoně za tým z andělského města zapsal 23 startů s bilancí 6 kanadských bodů (3+3). Předminulý ročník strávil na farmě v Ontariu, kde v 16 utkáních zaznamenal 18 bodů za 7 gólů a 11 asistencí. Loni už se podíval i do prvního týmu Kings, a to na dvacet zápasů. 

Související obsah

​Příliš se mu ale nedařilo, vstřelil pouze jeden gól, k němuž přidal jedinou nahrávku. To v AHL ve farmářském celku naopak zazářil. Během čtyřech zápasů totiž nasázel do sítí soupeře šest branek. 

Hráč, který na sebe strhl pozornost na MS juniorů v roce 2018, když jako kapitán po prohraném finále hodil stříbrnou medaili mezi diváky, se ale teď stal nechtěným. Pokud po něm žádný tým nesáhne, pošle ho tým na farmu. 

Zatímco Slovák je blízko NHL, Švédovi se vzdaluje:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události