Motorsport

Martin Macík ovládl přípravu na Dakar. Opanoval dálkovou Rallye du Maroc

Martin Macík ovládl přípravu na Dakar. Opanoval dálkovou Rallye du Maroc
Martin Macík | Zdroj: Big Shock! Racing

Český závodník Martin Macík si připsal velký úspěch na jednom z posledních závodů před legendárním Dakarem. Se svým novým kamionem "Čendou" ovládl Rallye du Maroc, kde dokonce vyhrál tři etapy.

Na Rallye du Maroc ujeli závodníci přes 2 000 kilometrů a nejrychleji ze všech to zvládla česká posádka týmu Big Shock! Racing ve složení Martin Macík, František Tomášek a David Švanda. Sehranou českou bandu nezastavilo vysklené přední okno, povolený chladič ani utržená bočnice. Zvládli si poradit bez nářadí poztráceného po cestě a etapu dojeli, i když jim došly pneumatiky.

Příprava na Dakar tak vyšla naprosto parádně. A šéf Rallye Dakar David Caster už v červnu sliboval, že jeden z nejslavnějších motoristických závodů bude opravdu náročný. I proto příprava v Maroku jezdce pořádně prověřila. A náročný závod pořádně provětral i nový Macíkův kamion "Čendu".

"Vyhráli jsme, to je super. Ale hlavně nám skvěle vyšel test Čendy před Dakarem. Maroko je extrémní – duny, řečiště, šutry. Řekl bych, že je dokonce těžší než Dakar. A letos to byla velká rozbíječka. Nový kamion dostal za uši, orvali jsme ho slušně, ale proto jsme tu byli. Je za námi pět etap, přes 2 000 kilometrů a my máme, co potřebujeme," prozradil Macík.

Související obsah

​"Pěkně jsem si zanavigoval, potrénoval jsem. Bylo to záludné, několikrát se stalo, že jsme hromadně bloudili, museli jsme si poradit. Já jsem spokojený. Teď můžu tři měsíce odpočívat, než vypukne Dakar," dodal navigátor František Tomášek.

"Čenda je pohodlnější a hlavně mnohem rychlejší než jeho předchůdci. Na začátku jsme se trochu báli dětských nemocí, první test se odehrál až tady v Maroku. Ale většinu neduhů jsme odstranili relativně rychle. Část z nich budeme řešit až v Sedlčanech. Ale víme o nich, už teď máme jasno v tom, co budeme ještě před Dakarem upravovat," okomentoval nový kamion Macík.

Martin Macík v poslední etapě letošního Dakaru dojel na druhém místě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události