Motorsport

Na závěr Dakaru si Macík dojel pro pódium, Tůma je celkově čtvrtý

Dakarská rallye v roce 2022 skončila a čeští závodníci byli opět vidět. Martin Macík v poslední etapě dojel na druhém místě a celkově skončil sedmý. Ještě lépe skončil čtyřkolkář Zdeněk Tůma, který splnil svůj cíl a skončil do první pětky.

Necelých čtrnáct dní soutěžili závodníci na slavném a náročném Dakaru. A jak už je zvykem, opět byli vidět Češi. Martinovi Macíkovi se na závěr povedlo dojet na krásném druhém místě, celkově z toho pak byl sedmý flek v kamionech.

Nejlepším Čechem se stal Zdeněk Tůma, který závodil ve čtyřkolkách. Do poslední etapy vyrazilo sedm jezdců a český závodník dojel. Nakonec z toho byla čtvrtá pozice v celkovém pořadí, což je výrazný úspěch. Vítězem se stal Francouz Giroud.

V automobilech skončili ve druhé desítce Zapletal se Sýkorou a Prokop s Chytkou. V motocyklech byl nejlepší Brabec, jenž dojel na 23. místě. Celý seriál ovládl Brit Sunderland. Martin Michek dojel v poslední etapě čtrnáctý, v celkovém pořadí byl až ve druhé polovině třetí desítky.