Sport

Motor pokračuje ve výsledkové mizérii. Tentokrát padl se Spartou

Radost hokejistů Sparty | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Hokejisté českobudějovického Motoru jsou nadále v krizi. Prohráli už šesté utkání v řadě, tentokrát na domácím ledě nestačili na Spartu, se kterou padli 2:3 v prodloužení. Naopak třetí výhru v řadě slaví Kometa, která si poradila s Litvínovem 5:4. V dalším zápase Liberec zničil Olomouc 6:2 a Plzeň uspěla v Kladně 4:0.

Sparta se na jihu Čech dostala do vedení v páté minutě, kdy se po přesné teči prosadil Roman Horák. Jenže Motor necelou minutu před úvodní sirénou srovnal krok, když krásnou přihrávku Dzierkalse poslal puk za Kováře Jakub Valský. Jenže ihned po změně stran vrátil Spartě vedení Vladimír Sobotka. Na druhé straně se ale opět podařilo vyrovnat po ráně Romana Horák. Šlo se tak do prodloužení, které po 65 sekundách ukončil samostatným únikem Michal Řepík. Motor je tak na osmém místě, Sparta je čtvrtá.

Přestřelka se zrodila v zápase Komety s Litvínovem. Brno dvakrát vedlo, ale Litvínov dokázal otočit na 3:2. Domácí hokejisté ale vstřelili dvě branky během 71 sekund a opět vedli. Na druhé straně odpověděl Michal Gut, načež reagoval vítězným gólem Andrej Kollár. Kometa tak vyhrála 5:4 a vyhrála potřetí v řadě a je pátá, Litvínov nadále předposlední.

​Daří se i Liberci, který bodoval ve všech devíti zápasech. Tentokrát si na domácím ledě jasně poradil s Olomoucí 6:2 a je druhý, Hanáci jsou na sedmém místě. V posledním zápase Kladno doma podlehlo Plzni 0:4.

Páteční výsledky 8. kola Tipsport extraligy:

České Budějovice – Sparta Praha 2:3 pr. (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Valský (Dzierkals, Bindulis), 35. Vráblík (Dzierkals, Valský) – 5. Horák (Tomášek, Jandus), 21. Sobotka (Forman, Řepík), 62. Řepík (Němeček).

Kladno – Plzeň 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 3. Kodýtek (Budík), 36. Bitten (Houdek, Mi. Svoboda), 49. Blomstrand (Hrabík), 60. Adamec (Suchý, Mertl).

Kometa Brno – Litvínov 5:4 (1:0, 1:3, 3:1)
Branky a nahrávky: 10. Horký (Holík), 33. Vincour (Kratochvíl), 42. Šalé (Kollár, Zbořil), 43. Strömberg (Koblížek), 45. Kollár (Zbořil) – 32. Sukeľ (Š. Stránský, Demel), 38. Hlava (Berka), 39. Estephan, 44. Gut (Hlava).

Liberec – Olomouc 6:2 (1:0, 3:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 20. Frolík (Birner, Balinskis), 27. A. Najman (Melancon, Frolík), 30. Melancon (Jelínek), 32. Vlach (A. Najman, Rychlovský), 52. Flynn (Balinskis), 59. Rychlovský – 38. Kunc (Bambula, Rutar), 40. Bambula (Strapáč, Škůrek).