Češi v barvách Bostonu opět zářili, na výhru proti Devils to ale nestačilo

Hokejista David Pastrňák | Zdroj: profimedia.cz

Čeští hokejisté ve službách Bostonu opět zářili. Byli totiž u všech tří branek, které Bruins vstřelili v přípravném zápase proti New Jersey. I když se ale David Pastrňák a Jakub Lauko radovali shodně z jednoho gólu a David Krejčí dvakrát asistoval, na výhru to nestačilo. Medvědi totiž padli s Devils 3:5. Do hry se podíval v polovině utkání i Vítek Vaněček, jenž zaujal místo v brankovišti Ďáblů. Ten dvakrát inkasoval, nakonec se však mohl s týmem radovat z triumfu.

Bruins od začátku tahali za kratší konec, krátce před koncem první třetiny se totiž prosadil z oblasti mezi kruhy Holtz a otevřel skóre. Domácí se však brzy dočkali vyrovnání. V čase 27:59 zaúřadoval David Pastrňák, který zužitkoval přihrávku od Krejčího a parádní ranou z pravého kruhu propálil Blackwooda.

Ten následně opustil branku Devils, kde ho nahradil další Čech Vítek Vaněček, jenž se na ledě ještě ani neohřál a už mohl s týmem slavit gól. Ve 32. minutě totiž po šikovné teči skóroval Mercer. V závěrečném dějství přidali Devils ještě další dvě branky. Nejprve zacílil Jack Hughes, poté vyslal z mezikruží razantní střelu Šarangovič a puk se zastavil až v síti.

V 50. minutě mohl vykřesat naději Tomáš Nosek, jenž ujel sám na Vaněčka a chtěl ho překonat pomocí bekhendové kličky, na svého krajana si ale nepřišel. Ten jeho úmysl přečetl a zasáhl betonem. O chvíli později na sebe upozornil Jakub Lauko. Další Čech z početné enklávy v Bostonu vložil hůl do střely Folborta a mohl oslavit gól.

​Bruins to posléze zkusili bez brankáře a uspěli. V čase 57:14 nabil Krejčí Bergeronovi a ten nezaváhal. Boston se tak dostal na dostřel jediné trefy. Nakonec však inkasoval popáté, a to pouze pár vteřin před sirénou. Vítězství tak zapsali Devils.

Z Čechů bodoval ještě Radko Gudas, a to v utkání mezi jeho Floridou a Tampou. Na triumf ani jeho příspěvek nestačil. Panthers padli 2:5. Filip Zadina v dresu Detroitu dostal na ledě hodně prostoru, strávil na hrací ploše nejvíc minut z celého týmu – 22:43. Žádnou ze svých šancí ale v gól přetavit nedokázal.

Výsledky přípravných zápasů NHL:

Boston Bruins – New Jersey Devils 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 28. Pastrňák (Krejčí), 55. Lauko (Forbort, Foligno), 58. Bergeron (Krejčí, Lindholm) – 19. Holtz (Hughes, Marino), 32. Mercer (Hamilton, Zetterlund), 42. Hughes (Holtz, Marino), 43. Šarangovič, 60. Tatar

Los Angeles Kings – Anaheim Ducks 6:3 (3:0, 1:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Vilardi (Durzi, Kaliyev), 12. Kaliyev (Grundstrom, Edler), 15. Grundstrom (Kaliyev, Walker), 38. Durzi, 50. Danault (Arvidsson), 53. Fiala (Kempe, Kopitar) – 24. McTavish, 32. Jones (Regenda), 35. Terry (Zegras, Klinberg)

Tampa Bay Lightning – Florida Panthers 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Kučerov (Hedman, Naměstnikov), 13. Naměstnikov (Fleury, Perry), 20. Naměstnikov (Perry, Point), 28. Naměstnikov (Colton, Perry), 45. Point (Foote, Kučerov) – 6. Balcers (Zotto, Gudas), 29. Heponiemi (Lundell)

Minnesota Wild – Dallas Stars 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. J. Eriksson Ek (Jost, Middleton), 9. Kaprizov (Zuccarello, Boldy), 24. Duhaime (Rossi, Goligoski), 32. Zuccarello (Kaprizov, Addison), 55. Kaprizov (Zuccarello, J. Eriksson Ek) – 26. Pavelski (Hakanpää, Hintz)

Ottawa Senators – Montreal Canadiens 3:2p (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 24. Brassard (Chartier, Batherson), 36. Sabourin (Gambrell), 63. Batherson (Brassard, Pinto) – 9. Caufield (Wideman, Monanah), 39. Guhle (Dadonov, Schueneman)

New York Islanders – New York Rangers 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Bellows (Aho), 17. Barzal (Bailey), 45. Parise (Bailey, Beauvillier) – 47. Kakko (Schneider)

Toronto Maple Leafs – Detroit Red Wings 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 16. Nylander (Giordano, Rielly), 32. Malgin (Kerfoot), 43. Matthews (Marner, Rielly), 48. Nylander (Kerfoot, Marner), 54. Matthews (Rielly, Marner) – 12. Suter (Erne, Lindstrom)

David Pastrňák nedávno promluvil o budoucnosti v Bostonu:

Washington Capitals – Columbus Blue Jackets 4:3p (2:2, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Mantha (Feherváry, Carlson), 20. Ovečkin (Carlson, Kuzněcov), 29. Dowd (Hathaway, Jensen), 61. Strome (Brown, Carlson) – 11. Laine (Jenner, Gaudreau), 15. Činachov (Boqvist, Sillinger), 24. Kuraly (Boqvist, Werenski)

Vegas Golden Knights – Arizona Coyotes 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Stephenson (Smith), 8. Roy (Cotter, Bischoff), 16. Marchessault (Smith, Theodore), 43. Eichel, 51. Pietrangelo (Hutton, Roy) – 19. Boyd (Fischer)