Fotbal

Skupinu máme dobrou, určitě musíme postoupit, říkají Češi po losu

Česká fotbalová reprezentace zná své soupeře pro nadcházející kvalifikační cyklus o mistrovství Evropy. Ve skupině je čeká Polsko, Albánie, Faerské ostrovy a Moldavsko. S losem jsou spokojení jak fotbalisté, tak trenér Jaroslav Šilhavý i předseda FAČR Petr Fousek.

"Ze skupiny samozřejmě chceme postoupit. Mohla být horší. Polsko šlo z prvního koše, takže bude favoritem, ale určitě si to s nimi rozdáme a věřím tomu, že úspěšně. Týmy z dalších košů samozřejmě nechceme podceňovat a máme k nim respekt. S Albánií jsme nedávno hráli v Praze a byli velice nepříjemní. Nechceme ale samozřejmě nic podcenit," okomentoval los trenér Jaroslav Šilhavý.

"Náš cíl postoupit na mistrovství Evropy 2024 zůstává absolutní prioritou. To je bez diskuse. Los pro nás byl přívětivý. Z košů 1, 3 i 4 jsme mohli dostat daleko těžší soupeře. Musíme být spokojení. Nechci nikoho podceňovat, ale opravdu si postup můžeme zkazit jenom sami," přidal svůj pohled předseda FAČR Petr Fousek.

A spokojení jsou také hráči Tomáš Vaclík a Jakub Brabec. "Všichni jsme spokojení, protože jsme se vyhnuli největším gigantům. Budeme hrát s týmy, se kterými jsme dlouho nehráli. Já jsem proti nim v nároďáku nikdy nenastoupil. Jednoznačným cílem je postoupit na mistrovství Evropy. Porveme se o to a uděláme pro to maximum. Věřím, že nás fanoušci v domácích zápasech podpoří," řekl ke složení skupiny nyní zraněný brankář Vaclík, který už je po operaci ramene.

Související obsah

​"Jsem příjemně překvapený. Je to dobrá skupina, i když samozřejmě není lehkých soupeřů. Ale byl by velký alibismus, kdybychom se k tomu nepostavili čelem a tvářili se, že to nemáme ve vlastních rukou. Jednoznačně totiž máme a musíme ukázat, že na EURO patříme. Navíc když máme takovou skupinu," dodal stoper Jakub Brabec.

Jednoznačně největším soupeřem Česka bude Polsko s Robertem Lewandowským. "Už jsme hráli přípravu v Polsku a vyhráli jsme 1:0, ale nebylo to vůbec jednoduché. Lewandowski měl tehdy několik velkých šancí, které ale neproměnil. Jeho sílu ale známe všichni," upozornil český lodivod.

"Před losováním jsme se sešli s polským předsedou, protože máme rozjednanou nějakou spolupráci, a žertoval, že určitě spolu budeme hrát. Polsko má Lewandowského, ale jinak je to mužstvo, se kterým nemůžeme mít strach hrát," dodal na závěr Fousek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události