Pardubice poprvé v sezoně nebodovaly. Na domácím ledě padly s Energií

Tomáš Dvořák | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Šest zápasů se odehrálo v nedělil v rámci devátého extraligového kola. Největší překvapení se zrodilo v Pardubicích, kde karlovarská Energie vyhrála 4:2 a Východočeši tak poprvé v sezoně nebodovali.

Pardubice měly skvělý vstup do zápasu a po 24. minutách vedly 2:0. Jenže Západočeši se vzchopili a dokázali skóre otočit na 4:2. Dynamo tak nebodovalo vůbec poprvé v sezoně, přesto je stále v čele extraligy. Karlovy Vary se posunuly na 11. místo.

V krizi pokračují České Budějovice, které prohrály už posedmé v řadě. Tentokrát v Budvar aréně prohrály 2:3 po samostatných nájezdech s Vítkovicemi, které jsou páté. Motor se propadl už na deváté místo. Nadále se trápí také Plzeň, která tentokrát padla s Mountfieldem a je předposlední.

​Už 223 minut se nepodařilo skórovat Kladnu, které tentokrát vyšlo naprázdno s Olomoucí. Na domácím ledě padlo 0:3. Na posledním místě zůstává po prohře 1:4 s Třincem severočeský Litvínov.

Nedělní výsledky 9. kola Tipsport extraligy:

Mladá Boleslav – Kometa Brno 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 28. R. Jeřábek (Šťastný), 46. P. Kousal (Pýcha, O. Najman), 58. P. Kousal (Pýcha, Åberg) – 22. Strömberg (Koblížek, Sallinen), 28. Šalé (Kollár, Zbořil).

Plzeň – Mountfield HK 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 12. Kodýtek (Rekonen, Budík), 55. Malát (Blomstrand) – 25. Okuliar (Kev. Klíma, Jergl), 31. Pajer (Štohanzl), 42. Lalancette (Veselý, Zachar), 43. R. Pavlík (McCormack), 60. Lev (Lalancette).

Olomouc – Kladno 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Klimek (Navrátil), 4. J. Káňa (Bambula, Strapáč), 21. Orsava (Navrátil, Nahodil).

České Budějovice – Vítkovice 2:3 náj. (0:1, 2:1, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 32. Gulaš (Šenkeřík, Dzierkals), 34. Gulaš – 18. Kalus (Lindberg, Fridrich), 40. Krieger (Bukarts, Lakatoš), rozh. náj. Bukarts.

Třinec – Litvínov 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Daňo (Jaroměřský), 6. Daňo, 8. Daňo (Nestrašil, J. Jeřábek), 51. Hudáček (Voženílek, Chmielewski) – 59. Zdráhal (Jaks, Zile).

Pardubice – Karlovy Vary 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 20. Radil (A. Musil, Čerešňák), 24. Cienciala (T. Dvořák) – 32. Černoch (Vondráček), 49. O. Beránek (Koblasa, Černoch), 52. Koblasa, 58. Vondráček.