Arsenal dál vévodí Premier League. Zvládl i přestřelku s Liverpoolem

Bukayo Saka | Zdroj: Profimedia

Anglická Premier League měla v neděli na programu čtyři zápasy včetně šlágru Arsenalu s Liverpoolem. Ten nakonec domácí tým zvládl, dokázal vyhrát 3:2 a na prvním místě má náskok jednoho bodu před Manchesterem City. Cristiano Ronaldo svým 700. klubovým gólem pomohl k vítězství Manchesteru United na hřišti Evertonu 2:1.

Arsenal se dostal do vedení už v první minutě. Ödegaard poslal pas mezi dva protihráče na Gabriela Martinelliho a střelou z první propálil Alissona. Ve 34. minutě ale bylo vyrovnáno. Darwin Núñez se dostal do vápna a přesně tečoval Díazvu nabídku. V páté minutě nastavení prvního poločasu ale šli Gunners opět do vedení. Tentokrát míč do sítě doťukl Bukayo Saka.

Reds se po změně stran opět radovali z vyrovnání, když se přesně na zadní tyč trefil Roberto Firmino. O vítězství domácích rozhodl pokutový kop, který proměnil Bukayo Saka. Arsenal je tak v čele Premier League s náskokem jednoho bodu na Manchester City. Liverpool je až jedenáctý.

​Uspěl také West Ham, za který odehrál celý zápas Tomáš Souček. Na domácím hřišti otočil zápas s Fulhamem a nakonec vyhrál 3:1. Vladimír Coufal byl pouze na lavičce. Crystal Palace pak porazil Leeds 2:1.

Manchester United prohrával na hřišti Evertonu už od páté minuty, kdy se trefil Alex Iwobi. Jenže o deset minut později už Red Devils vyrovnali. Antony se rozběhl po pravé straně a následně perfektně obstřelil Pickforda. A minutu před koncem poločasu padla rozhodující branka. Casemiro poslal balon na nasprintovaného Cristiana Ronalda, který propálil domácího gólmana a vstřelil tak svůj 700. klubový gól.