Fotbal

Trenér Vrba končí v Baníku. U týmu nevydržel ani půl roku

Trenér Vrba končí v Baníku. U týmu nevydržel ani půl roku
Trenér Pavel Vrba | Zdroj: Anna Boháčová / MAFRA / Profimedia

Trenérské dny Pavla Vrby jsou u ostravského Baníku definitivně sečteny. 58letý trenér byl totiž v pondělí ráno po vzájemné dohodě odvolán. Týmu se dočasně ujmou asistenti David Oulehla a Jan Baránek.

Trenér Pavel Vrba měl být po svém květnovém příchodu strůjcem nové éry ostravského Baníku, jenže nakonec u týmu vydržel necelých pět měsíců. "Situace je taková, jaká je. Po 11 kolech jsme na 14. místě tabulky, našim představám neodpovídají ani výsledky, ani výkony," okomentoval jeho odchod šéf sportovního úseku Baníku Luděk Mikloško. 

Spokojený s výsledky a s prací 58letého kouče nemohl být ani majitel Baníku Ostrava. "Je na nás, abychom si přiznali nejen tento fakt, ale i celkový současný stav, v jakém se celý A-tým nachází. Dospěli jsme k názoru, že toto řešení je nyní nejlepším možným pro obě strany. Samozřejmě jsme si to představovali jinak a věřili jsme v dlouhodobou úspěšnou spolupráci, ale fotbal už je v některých věcech takový. Nevyzpytatelný a během několika týdnů se může všechno změnit," prohlásil majitel Václav Brabec, který zmínil, že s Vrbou počítali jako s trenérem pro budoucnost ostravského klubu. 

Související obsah

Jenže Baníku se v letošní sezoně příliš nedaří. Aktuálně je tým až na 14. místě ve Fortuna lize, naposledy ostravský celek v neděli remizoval s Libercem 0:0. 

Pavel Vrba v Baníku Ostrava trenérsky začínal, když tam od roku 2003 působil jako asistent a následně chvíli také jako hlavní kouč. Pak následovaly úspěšné roky ve Viktorii Plzeň, zahraniční štace i angažmá u české fotbalové reprezentace.

Pavel Vrba byl v minulosti vyhlášen trenérem desetiletí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události