Fotbal

Tajemství úspěchu Erlinga Haalanda: Fotbalista drží speciální dietu

Tajemství úspěchu Erlinga Haalanda: Fotbalista drží speciální dietu
Erling Haaland | Zdroj: profimedia.cz

Fotbalista Erling Braut Haaland má aktuálně neuvěřitelnou formu – v Manchesteru City střílí jeden gól za druhým. Co ale stojí za úspěchem 22letého norského útočníka?

Erling Haaland má v letošní sezoně výtečnou formu. V 15 zápasech (včetně dvou utkání v Lize národů) vstřelil 21 gólů. Norský kanonýr pak s 15 trefami také suverénně vede pořadí střelců Premier League a celý fotbalový svět se jeho výkonům klaní. 

Zároveň také vyvstávají otázky, co stojí za formou 22letého mladíka. Kromě nesporného fotbalového talentu se k tomu přidává i tvrdá dřina a správná životospráva.

Právě toto téma Haaland řešil v dokumentu "Haaland: Velké rozhodnutí". Útočník Manchesteru City například musí přijmout až 6 tisíc kalorií denně, aby se udržel v kondici. 

Související obsah

​Při výběru jídla se pak nebrání ani vnitřnostem, které u mnohých lidí vyvolávají spíše odpor. Haaland si například pochutnává na kravském srdci či játrech. "Lidi, vy tohle nejíte, ale já pečuji o své tělo. Věřím, že nejdůležitější je jíst kvalitní jídlo, které je co nejvíce lokální. Někteří lidé říkají, že maso je špatné, ale které? To maso, které kupujete v McDonaldu, nebo z místní krávy, která vám za domem žere trávu?" vysvětluje v dokumentu norský kanonýr. 

Související obsah

Kromě toho Haaland využívá také speciální filtrační zařízení na vodu a dbá na to, aby získával dostatek slunečního světla. "První věc, kterou ráno udělám, je ta, že do očí dostanu trochu slunečního světla. Je to dobré pro cirkadiánní rytmus (biorytmus bdění a spánku, pozn. red.). Také jsem začal trochu filtrovat vodu. Myslím, že to může mít pro mé tělo velké výhody," dodává 22letý střelec, který ale občas i rád zhřeší. Nejradši má z jídel lasagne od svého táty a taktéž bývalého fotbalisty Alfa-Ingeho Haalanda.

https://www.youtube.com/watch?v=GCHKrgElxZc&t=47s

Ostatně na toto téma vtipkoval i trenér Citizens Pep Guardiola, který chtěl, aby otec Erlinga Haalanda uvařil lasagne pro celý tým z Manchesteru. "Můžeme nabídnout, aby k nám Erlingův otec přišel vařit. Pokud je toto tajemství Erlingových výkonů, přesvědčím šéfa Khaldoona (majitele Manchesteru City pozn. red.), aby ho sem přivedl," prohlásil španělský stratég s tím, že by Alfa-Ingeho Haalanda, jenž za City hrál v letech 2000–2003, uvítal i v kuchyni slavného klubu. 

Erling Haaland řádí i v Lize mistrů, kde nastřílel už pět gólů. Naposledy se dvakrát prosadil proti Kodani:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události