Fotbal

Po chemoterapii nemohu vstát z postele, přiznal Haller. Myslí ale na návrat

Po chemoterapii nemohu vstát z postele, přiznal Haller. Myslí ale na návrat
Fotbalista Sébastien Haller | Zdroj: profimedia.cz

Fotbalista Sébastien Haller se už několik měsíců léčí z rakoviny varlat, kterou mu lékaři diagnostikovali v červenci. Osmadvacetiletý útočník z Pobřeží slonoviny teď poodhalil, jak probíhá jeho léčba, jak často chodí na chemoterapii a jestli se vrátí k tréninku.

V červenci letošního roku nejprve přestoupil Sébastien Haller z Ajaxu do Dortmundu, pak se ale dozvěděl krutou zprávu. Lékaři mu totiž diagnostikovali rakovinu varlat. Osmadvacetiletý forvard proto okamžitě přerušil fotbalovou kariéru a začal se léčit. 

Po několika měsících promluvil hráč z Pobřeží slonoviny o tom, jak jeho léčba probíhá. Přiznal, že se fyzicky i psychicky cítí dobře a plánuje návrat na hřiště. Kdy se na trávníky vrátí, ale není jisté. "Spousta lidí se mě ptá, kdy se vrátím, ale je toho hodně, co je třeba zvážit, takže je těžké jim dát přímou odpověď," řekl Haller. 

Momentálně totiž teprve absolvuje kolečko náročných chemoterapií. Ty má mít ve čtyřech etapách. Každá z nich zahrnuje pět dní strávených v nemocnici, kde dochází k intenzivnímu ozařování. Poté následuje 14denní pauza. Léčebné dávky jsou údajně tak silné, že po nich Haller skoro nemůže vstát ani z postele. 

"Čtyři fáze chemoterapie, každá po zhruba třech týdnech. Pak budu možná nucen k operaci. V závislosti na tom, jak moje rakovina postoupí nebo jak se bude šířit," uvedl fotbalista podle NY Breaking

Související obsah

​Zároveň ale přiznal, že i když nedokáže odhadnout, kdy se vrátí, pilně na tom pracuje. "Mám to štěstí, že se cítím dobře. Jsem fyzicky schopný pracovat, což samozřejmě v boji s nemocí pomáhá. Mám v hlavě rozvrh," prozradil. 

"Pokud budu mít to štěstí, že nebudu potřebovat operaci, může to jít velmi rychle. Tři týdny po poslední fázi se kontroluje, v jaké fázi se metastáza nachází a zda potřebujete operaci, nebo ne. Pokud nebudu potřebovat operaci, tak s tím, jak trénuji, bych si rád myslel, že budu v dobré kondici," zadoufal. 

Takhle si vedl o víkendu Dortmund bez nemocného Hallera, který se léčí z rakoviny:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události