Postup vykoupený krví. Stoper Realu Madrid při gólu riskoval vážné zranění

Real Madrid se v úterý večer stal jedním ze dvou týmů, které si definitivně zajistily postup do osmifinále Ligy mistrů. Druhým postupujícím celkem je Manchester City. U Realu se o to zasloužil stoper Antonio Rüdiger, který proti Šachtaru Doněck srovnal na 1:1 v 95. minutě. Odnesl to ale krvavým šrámem. Bez újmy nezůstal ani brankář domácích, se kterým se obrovitý hráč Realu Madrid srazil.

Dlouho to vypadalo, že se ukrajinský celek postará o velké překvapení. Ve 46. minutě se dostal do vedení zásluhou Oleksandra Zubkova. Případná výhra by ho udržela na druhém místě v tabulce, díky čemuž by se zdánlivě šokující postup do vyřazovací fáze stal velmi nadějnou variantou.

Vše ale nakonec bylo jinak. Během úplně poslední akce zápasu poslal Toni Kroos načechraný centr do vápna, kde si na něj naskočil Antonio Rüdiger. A hlavou poslal míč do sítě. Do tohoto zakončení šel natolik odvážně, že se hlavou srazil s brankářem domácích Anatolijem Trubinem. Kromě těchto dvou fotbalistů zůstal na zemi ležet i obránce Mykola Matvijenko, který se držel za nohu. Stoper Realu Madrid to nakonec odnesl krvavým zraněním, které nakonec muselo spravit 20 stehů.

"Antonio je při vědomí. Mluví, usmívá se. Je šťastný, protože vstřelil důležitý gól. Dokonce se poté ještě chtěl vrátit na hřiště," řekl trenér Carlo Ancelotti na adresu německého obránce. Ve středu Rüdiger podstoupí další vyšetření, která objasní, jak vážný jeho stav je. Už v neděli čeká Real Madrid prestižní zápas s Barcelonou, a absence stopera by tak byla pro Bílý balet citelná.

O stavu brankáře Trubina promluvil trenér Šachtaru Igor Jovičevič: "Hlavu má obvázanou, trochu ho to bolí. Ze šatny ale vyšel po svých. Je to skvělý člověk a špičkový brankář. Je stavěný tak, že takové rány vydrží. Snad bude vše v pořádku." Obránce Matvijenko vyvázl bez zranění.