Fotbal

Proč Juventus neodvolá trenéra Allegriho? Důvodů je prý více

Proč Juventus neodvolá trenéra Allegriho? Důvodů je prý více
Fotbalový trenér Massimiliano Allegri | Zdroj: Profimedia.cz

Juventus zažívá již druhý špatný ročník v domácí soutěži i Lize mistrů. Naposledy Stará dáma prohrála na půdě izraelského celku Maccabi Haifa. Trenér Massimiliano Allegri má ale důvěru. A podle italských médií hned z několika důvodů.

Juventus minulý ročník začal velmi špatně, ale nakonec se mu povedlo vybojovat čtvrté místo a Ligu mistrů. Letos je turínský celek po devíti kolech na osmém místě a nedaří se mu ani v Lize mistrů. Dvě kola před koncem základních skupin ztrácí na postup pět bodů. A ještě bude bojovat o účast v Evropské lize. 

Za italského kouče se postavil především prezident klubu Andrea Agnelli. "Massimiliano je náš trenér a zůstane jím. Jsem naštvaný, ale v téhle situaci by byla hloupost hodit to na jednu osobu. Je to chyba všech v klubu," dodal pro Sky Sports. Ale jaké jsou hlavní důvody? 

Podle webu Football Italia je na vině například kontrakt zkušeného kouče, který má roční smlouvu na 7 milionů eur (171 milionů korun). Ta vyprší až za dva a půl roku, takže by odstupné bylo opravdu vysoké. Důvodů je ale více.

Související obsah

Podle listu Gazzetta není k dispozici tolik elitních trenérů, navíc Juventus nechce sahat do týmu v probíhajícím ročníku. Vedení klubu si má uvědomovat, že další trenér má přijít s určitou vizí na následující roky. Proto Stará dáma neriskuje a nejspíše počká na nějakou delší pauzu. 

"Určitě nechci rezignovat, pro mě je to nyní velká výzva. Když je to náročnější, tak je to krásnější," řekl Allegri pro web Sky Sports. Gazzetta zmiňuje, že mezi možné kandidáty patří Claudio Ranieri nebo Paulo Sousa. 

Agnelli sice trval na tom, že Juventus trenéra nevyhodí, ale v úterý večer potvrdil, že klub provede hodnocení na konci sezony.

Podívejte se na záznam utkání mezi Juventusem a Maccabi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události