Hokej

Slafkovského čeká debut v NHL, kterým přepíše historii. Poprvé nastoupí i Lauko

Slafkovského čeká debut v NHL, kterým přepíše historii. Poprvé nastoupí i Lauko
Slovenský útočník Juraj Slafkovský | Zdroj: Profimedia.cz

Slovenskou hvězdu číslo jedna čeká v NHL debut. Stane se tak nejmladším Slovákem, který si kdy zahrál v nejlepší lize světa. Překoná tím legendárního Mariána Gáboríka. Debut v nejlepší lize čeká také Jakuba Lauka.

První slovenská jednička draftu bude debutovat v NHL. Juraj Slafkovský bude v zápase s Montrealem ve třetí lajně vedle kolegů Dvoraka a Gallaghera. Někdejší hráč Mountfieldu se navíc stane nejmladším Slovákem, který si kdy zahraje v NHL.

Debut v nejkvalitnější lize čeká také důrazného obránce Montrealu, kterému nejsou cizí ani šarvátky na ledě. Arber Xhekaj má české kořeny, jeho maminka pochází ze srdce střední Evropy. Zápas, v němž se Xhekaj poprvé představí, se hraje na domácím ledě Montrealu, kam přijede jiný kanadský celek – Toronto. 

Související obsah

Velké premiéry se několik let po draftu dočká i 22letý útočník Jakub Lauko. Ten je součástí Bostonu, za který by mělo v noci hrát šest českých hokejistů. Chomutovský odchovanec trénoval vedle Foligna a Tomáše Noska. 

Naopak ze základní sestavy Detroitu vypadl útočník Filip Zadina, který trénuje aktuálně v "páté" lajně. Dominik Kubalík nejspíše začne až ve čtvrté formaci, Jakub Vrána ve druhé. Red Wings ale v noci nehrají a může se leccos změnit.

Jakub Lauko se v přípravě trefil v prvním duelu proti Flyers:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události