MMA

Martínek před zápasem v KSW 75: Soupeř z UFC? To je pořádný "dort"

Do malého městečka 200 kilometrů od českých hranic se začali dva dny před KSW 75 sjíždět MMA zápasníci, mezi kterými nechyběla ani tři česká jména – Petra Částková, David Martiník a Michal Martínek. Poslední jmenovaný poutá nejvíc nepozornosti, a to nejen svou postavou, ale i postavením v žebříčku těžké váhy, kde mu po jednom zápase patří páté místo. Tentokrát ale Blackbeardovi stojí v cestě za titulem UFC veterán a miláček domácího publika Daniel Omielańczuk. Podívejte se, jak vypadalo první setkání obou ranařů

Michale, jaké je být čtyři měsíce od debutu zpět na KSW?
Těším se hrozně moc. Jak jsem říkal: "Zápas už je taková odměna po přípravě, kdy se může člověk zranit." Poslední týden se už hodně odpočívá. Trénuji 45 minut denně. Už ne pět hodin denně, takže je to víceméně už takový dort. Takový dortíček, třešnička na dortu.

V cestě za tou "třešničkou" ale stojí UFC veterán Daniel Omielańczuk…
To je pořádný dort. Je to dobrý a kvalitní soupeř. Má za sebou sice sérii proher (3), ale já vím, s kým to má. A znám průběhy těch zápasů. Také jsem zažil, že jsem se nemohl rozjet, a pak přišel rychlý konec. Na tom teď nezáleží a myslím, že je stále v dobré formě. A očekávám těžký zápas.

Související obsah

Nedostal se vám do hlavy tím, že porazil dva vaše přemožitele?
Tak nepřemýšlím. Je to styl na styl. On porazil tři z mých soupeřů, já z nich porazil jednoho. Ale třeba s Jamesem to bylo za pět minut dvanáct, kde ho dost nahulil. Já s Jamesem padl ve druhém kole, ale první jsem vyhrál 10-8. Je to prostě styl na styl a nehraje to teď roli.

Říkáte styl na styl. Jaký styl má Daniel Omielańczuk?
On je silný, bude tlačit. Bude silný, když mě vtáhne do rvačky, má dobré zdvihy. Má menší rozpětí paží, má dobré háky, dobře chytá kopy a je silný u pletiva. V minulém zápase měl 114 kg, teď má 118 kg. Takže si myslím, že mě bude chtít válet na pletivu.

Vy jste se spolu potkali během mediálních povinností. Jak na vás působí a co jste si řekli?
Akorát jsme spolu podepisovali plakáty. Mrkli jsme na sebe a pak taková ta klasika: "Jak je? Jo, dobrý. A co ty? Taky dobrý."

Je pro vás Omielańczuk dobrý soupeř? Chcete titul a on je žebříčkově za vámi…
Původně jsem chtěl Darka Stošiče, protože je v žebříčku dvojka. To by byla nejlepší cesta k titulu, ale řekli nám, že to nejde. Tak jsem měl jít s Michalem Kitou, nakonec šli oni spolu a já půjdu s Omielańczukem. Já nechci stát (bez zápasu) a vybírat si. Daniel je sice žebříčkově za mnou a možná riskuji pozici, ale je to obrovské jméno a bude to ostře sledovaný zápas. Také proto jsme tak vysoko na kartě. Ze všeho mohu něco vytěžit.

Ale když jsme spolu mluvili v srpnu, tak jste říkal, že je ve hře ještě jiný soupeř. Můžete prozradit kdo?
Nebudu zveřejňovat, kdo byl ve hře, protože to nebylo oficiálně zveřejněné. Nechci o tom polemizovat, ať nepropálím něco, co bych neměl. Ale asi můžu říct, že šlo o zajímavé jméno z USA. Ale zápasník měl nějaké problémy s vízy a pak se dlouho neozýval, tak jsme hledali alternativu.

Čeští zápasníci na KSW (zleva) | Zdroj: TV Nova

Kromě vás jsou na kartě další dva Češi – Petra Částková a David Martiník. Dva roky zpátky v KSW zápasil možná Patrik Kincl, teď budou bojovat hned tři Češi na jedné kartě. Co na to říkáte?
Je to obrovský progres českého MMA. Světové instituce o nás začínají mít zájem, což je super pro všechny mladé sportovce. Já bych to přál všem mladým zápasníkům, aby si zažili tuhle atmosféru tuzemských i zahraničních organizací. Jsou to zážitky na celý život, já si tu cestuji, ostatní k nám chovají respekt.

Musím se zeptat, vy jste Martínek a David je Martiník. Nestalo se vám, že si vás tady popletli?
Upřímně, já ho neznal. Ale jeho příjmení je podobné mému, takže cajk.

KSW 75 | Zdroj: Nova Sport / KSW
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události