Motorsport

Ptactvo přerušilo kvalifikaci na Moto2. Salač půjde do závodu z desátého místa

Filip Salač potvrdil dobrou formu, kterou má v posledních měsících, a opět se pohyboval kolem první desítky. A to v trénincích a následně i v hlavní kvalifikaci na nedělní závod na ostrově Phillip Island v Austrálii. V době, kdy mohl český závodník ještě čas vylepšit, přišla červená vlajka. Důvod? Na trati se objevilo ptactvo.

V pátek se na trati na australském ostrově objevil klokan, který dokonce ohrozil Aleixe Espargara. V sobotu se v závěru druhé kvalifikace na trati objevilo ptactvo, kvůli kterému byla časovka ukončena asi o 40 sekund dříve. 

Jezdci, včetně Filipa Salače, kteří na poslední chvíli zajížděli co nejlepší čas, měli smůlu. Navíc se museli nebojácnému ptactvu pořádně vyhýbat, aby nedošlo k nějaké nepříjemné nehodě. 

Salač byl v prvních třech trénincích vždy do desátého místa, čímž si vysloužil místo v hlavní kvalifikaci. Tam byl nejlépe osmý, ale pak jej ještě dva jezdci časově dostali za sebe. Jediný aktuální český jezdec v seriálech závodů MotoGP pak měl poslední šanci zajet lepší čas, ale kvůli ptactvu to nebylo možné.

Související obsah

​Do nedělního ranního závodu tak půjde Salač z 10. místa. V MotoGP měl nejrychlejší čas Jorge Martín, hned v závěsu byl Marc Márquez a třetí dojel Bagnaia. Quartararo, který je aktuálním mistrem světa, odstartuje z pátého místa. Pokud by jezdci dojeli jako v kvalifikaci, došlo by ke změně pořadí na čele bodování, a Bagnaia by se tak dostal na vedoucí pozici.

Výsledky kvalifikace MotoGP: 

1. Jorge Martín (ESP) 1:27.767
2. Marc Máruqez (ESP) +0.013
3. Francesco Bagnaia (ITA) +0.186

Výsledky kvalifikace Moto2:

1. Fermin Aldeguer (ESP) 1:32.233
2. Augusto Fernández (ESP) +0.073
3. Alonso López (ESP) +0.310
...
10. Filip Salač (CZE) +0.737

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události