Hokej

Itálie získala velké jméno. Na olympiádě ji povede slavný kouč

Itálie získala velké jméno. Na olympiádě ji povede slavný kouč
Hokejový trenér Mike Keenan, který povede na ZOH reprezentaci Itálie | Zdroj: Profimedia.cz

Zimní olympijské hry v Itálii se budou konat až za čtyři roky, ale již nyní pořadatelská země ohlásila jméno trenéra, který povede hokejový výběr. Stal se jím Mike Keenan, slavný trenér a vítěz Stanley Cupu s newyorskými Rangers.

Jako hlavní kouč vedl Philadelphii, Chicago, St. Louis, New York Rangers, Vancouver, Boston, Floridu či Calgary, má za sebou ale i posty generálního manažera. V roce 1994 získal Stanley Cup, má dvě zlaté medaile z Kanadského poháru a jednou byl nejlepším trenérem v NHL. 

V posledních letech měl spíše zkušenosti z ruské KHL, kde vedl Magnitogorsk a Kunlun. Nyní jej čeká nejspíše nejexotičtější angažmá, které je velmi prestižní. Vůbec poprvé se totiž zúčastní olympijských her. Jeho asistentem na italské lavičce bude zkušený kouč Mike Pelino. 

Související obsah

"Zažil jsem mnoho úžasných mezinárodních zkušeností, ale pro mě je to výzva i jedinečná příležitost. Považuji za vzrušující, že kromě hostitelské země mohu sledovat proces budování a rozvoje týmu s ohledem na olympiádu. Díky této zkušenosti také budu mít příležitost dozvědět se o nových a odlišných aspektech hry," řekl Keenan na oficiálním webu italské hokejové federace.

"Na úvod mohu říci, že zázraky se dějí každou chvíli. Italové jsou nadšení pro sport, a proto chci, aby byla očekávání vysoká. Jsem člověk, který se nebojí prolomit překážky. Chci, aby moji hráči mohli vynikat a chtěli mít dobré výsledky," dodal Keenan.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události