MMA

Zvládne Martin Fenin novou výzvu? Bývalý fotbalista se chce bít v kleci

Zvládne Martin Fenin novou výzvu? Bývalý fotbalista se chce bít v kleci
Zdroj: Profimedia

Po několika pokusech restartovat fotbalovou kariéru si Martin Fenin zvolil novou cestu. Bývalý reprezentant, jehož kariéra po řadě přešlapů nabrala úplně opačný směr, vyměnil kopačky za rukavice. Ve 35 letech se hodlá stát profesionálním MMA bojovníkem.

"Jsem Martin Fenin, bývalý profesionální fotbalista a za rok profesionální MMA zápasník," tak končí upoutávka na novou kariéru jednoho z největších českých fotbalových talentů.  

Svou cestu spojil s česko-slovenskou organizací OKTAGON MMA a společně vše oficiálně potvrdili na galavečeru ve Frankfurtu. Ve městě, jehož barvy Fenin hájil v německé Bundeslize mezi lety 2008 až 2011.  

Fenin prozradil, že myšlenku stát se zápasníkem zprvu zavrhoval, rozhodující impuls ale přišel od jeho ženy. "Moje žena řekla, že to musím zkusit. Chci své ženě i své dceři ukázat, že jsem pořád profesionální sportovec a že jím můžu být," vysvětloval Fenin přímo v kleci frankfurtské Festhalle. Předtím než se do klece vrátí jako zápasník, ho ale čekají náročné měsíce tréninku. První zápas by měl mít v roce 2023.

Související obsah

​Příběh Martina Fenina není potřeba dlouze připomínat. Po jeho úspěších na hřišti, ať už je řeč o začátcích v Teplicích, či o působení ve zmíněné Bundeslize, začal svými přešlapy plnit bulvární titulky. "Ano, Martin má svoje svérázné rysy, ale v srdci je sportovec. To je důležité," řekl o Feninovi jeden z majitelů organizace Pavol Neruda na tiskové konferenci. S Ondřejem Novotným novému projektu věří. Ostatně Německo na Fenina zcela nezapomnělo a to mu může pomoci uspět i na německém trhu.  

Podívejte se na zápas Martínka proti polskému veteránovi Danielu Omielanczukovi. Rozhodčí přiřkli výhru polskému zápasníkovi, fanoušci to však vidí jinak. Jak to vidíte vy?

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události