MMA

Zbitá soupeřka sudí nepřesvědčila. Cítím to jako zářez, říká Částková po KSW 75

O tom, že rozhodčí na KSW 75 okradli Michala Martínka o vítězství, zřejmě není pochyb. Proti verdiktu je podána stížnost, kterou podpořilo samo vedení polské organizace. Nicméně i druhý ze svěřenců Andrého Reinderse zažil v pátek v Novém Sadci hořké zklamání. "Upřímně to trochu cítím jako zářez," svěřila se debutující Petra Částková po prohře na body s domácí Annou Kreftovou.

Pro obě zápasnice to bylo první vystoupení na půdě KSW. Možná i proto byla z prvního kola cítit na obou stranách určitá nervozita a opatrnost. Částková (6-5) v průběhu zápasu dobře pracovala se vzdáleností, často začínala, podnikala rychlé výpady přední rukou. A když ji soupeřka chytla do klinče, převzala kontrolu a navázala sérií kolen. I soupeřka měla světlé momenty, ale minimálně podle způsobené škody to po zápase vypadalo, že více inkasovala polská bojovnice.

Bodoví rozhodně neměli lehký úkol. Nakonec přiřkli vítězství Kreftové (4-0), a to jednomyslným rozhodnutím 29-28, 29-28 a 29-28. Částková podle Lukasze Porebského a Bartlomieje Czajky vyhrála jen třetí kolo, to třetí sudí ji viděl vyhrát jen kolo druhé. Tým české bojovnice i čeští fanoušci ve vyprodaném amfiteátru to ale viděli jinak. Takhle to zhodnotila Částková krátce po zápase:

"Upřímně to trochu cítím jako zářez. Vím, že ten zápas byl hodně vyrovnaný, ale třetí kolo bylo určitě pro mě a jedno z těch prvních dvou bych si také dala. Musím se na to znovu podívat. Člověk to cítí jinak, když tam stojí, a jinak, když se dívá doma a dělá si ‘čárky‘. Když se podívám na damage, který jsem způsobila soupeřce... Teď jsem ji potkala na záchodě a její obličej vypadá, jako by ji přejel tank. Já na obličeji skoro nic nemám. Damage by měl být jedno z hlavních hodnoticích kritérií, tak nevím, kam se rozhodčí dívali. Ale je to sport a někdo prostě musí vyhrát."

Že to nebylo nejpřesvědčivější vítězství, cítila i sama soupeřka. "My jsme se bavili hned po vyhlášení. Říkala mi, že ví, že jsem naštvaná, ale i tak mi děkuje za zápas a že to byla čest se mnou sdílet klec," popsala Částková krátký rozhovor se soupeřkou. 

Související obsah

Prohra samozřejmě bolí, o to víc, když je z ní cítit křivda. Částková ale nad KSW hůl neláme. "Musím říct, že jsem z výsledku trochu smutná. Ale až mě to přejde, tak pravděpodobně moje láska ke sportu zvítězí. A předpokládám, že se vrátím," zakončila veteránka Bellatoru. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události