Jubilejní El Clásico opanoval Real, proti Barceloně mu pomohla i penalta

Fotbalisté Realu Madrid se radují z vítězství v El Clásicu, v nejprestižnějším derby LaLigy, které bylo už 250. v pořadí. V duelu devátého kola totiž porazili na vlastním hřišti Barcelonu a zapsali další triumf. O výhře rozhodli Benzema, Valverde a Rodrygo. Katalánci utkání zdramatizovali brankou až v samotném závěru, pak ale vyrobili penaltu. A Bílý balet tak zpečetil tříbodový zisk.

Ve slavném derby dvou největších gigantů španělské ligy měl od začátku navrch Real, který se už ve 12. minutě dostal do vedení. Ter Stegen sice nejprve vychytal Viníciuse, k odraženému balonu se ale dostal Karim Benzema a rozvlnil síť hostující svatyně.

Poté mohl srovnat Lewandowski, ve velké šanci ale minul domácí branku. Navíc byl v ofsajdu a gól by stejně nebyl uznán. Po půlhodině hry Bílý balet udeřil podruhé. Valverde převzal přihrávku z levé strany a parádní přízemní ranou z hranice velkého vápna propálil brankáře Barcelony.

Zkraje druhého poločasu přidali Madridští třetí trefu, ta ale nebyla kvůli těsnému ofsajdu uznána a skóre se neměnilo. V 83. minutě Barcelona duel ještě zdramatizovala. Ranou z hranice malého vápna se totiž po závaru před Luninem prosadil Ferrán Torres. O čtyři minuty později navíc Katalánci mohli srovnat skóre. Balon z kopačky Fatiho však těsně minul levou tyčku.

​V 90. minutě zfauloval v pokutovém území García Rodryga a sudí po poradě s videem odpískali pro Real penaltu. K její exekuci se postavil sám faulovaný Rodrygo a bezpečně ji proměnil. Real tak oslavil triumf 3:1.