Fotbal

Simulace, nebo oprávněná reakce? Teatrální chování rozděluje fanoušky

Simulace, nebo oprávněná reakce? Teatrální chování rozděluje fanoušky
Zdroj: profimedia.cz

Záložník pražské Slavie se v neděli postaral o pořádný rozruch. Během zápasu s Mladou Boleslaví se Ibrahim Traoré dostal v pokutovém území do kontaktu s Jakubem Fulnekem, po kterém šli oba k zemi. A právě Traoré poté předvedl hereckou etudu.

Běžela třicátá minuta a zápas mezi Slavií a Mladou Boleslaví byl 1:1. Následně došlo v pokutovém území Středočechů k souboji mezi Traorém a Fulnekem. Záložník z Pobřeží Slonoviny se dožadoval pokutového kopu, který ale rozhodčí Michal Křepský neodpískal, jelikož prvotní faul přišel právě od Traorého.

Když se 34letý fotbalista dozvěděl, že se penalta kopat nebude, začal se s hlavou v dlaních teatrálně svíjet. Jeho chování následně rozdělilo fanoušky. Jedni říkají, že šlo o jasnou simulaci, další, že šlo o pochopitelnou reakci.

Související obsah

​Traorého se zastal například místopředseda představenstva Slavie Tomáš Syrovátka. "Už to jede, nedá se to zastavit, tak jen pro ty, kteří mají rádi fakta. Ibra nesimuluje. Soupeř mu spadne na nohu, fauluje ho a on se podívá na rozhodčího. Vidí, že píská opačně (jeho faul) a teatrálně se začne vztekat (hlava do dlaní). Já udělal na tribuně to samé. Šílení rozhodčí," napsal Syrovátka na svůj twitterový účet.

Podle některých fanoušků šlo ale o jasnou simulaci a Traoré by podle nich měl dostat pokutu v řádu stovek tisíc. Jistá je pouze jediná věc. Slavia zápas s Mladou Boleslaví vyhrála 2:1, ačkoliv přes 80 minut hrála bez vyloučeného Oscara Dorleyho. V tabulce Fortuna ligy je tak druhá o čtyři body za Plzní, která má zápas k dobru.

Slavia před sezonou změnila logo, dresy i jméno stadionu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události