Brutální faul na Neymara. Brazilská hvězda jen zázrakem vyvázla bez zranění

V nedělním Le Classique, tedy v zápase PSG s Marseille, nebyly k vidění jen pohledné fotbalové momenty, ale také jeden hodně ostrý zákrok. V 72. minutě sestřelil na polovině hřiště hostující Samuel Gigot domácí hvězdu Neymara a viděl ihned červenou kartu.

Brazilský fotbalista si v inkriminovaný moment navedl míč na střed hřiště a chystal se rozehrát útočnou akci. Jenže hodně tvrdou stopku mu vystavil obránce Marseille Samuel Gigot. Ten se zezadu odhodlal k tvrdému skluzu, kterým poslal Neymara k zemi.

Třicetiletý útočník se v bolestech svíjel na zemi a jen s notnou dávkou štěstí neodnesl nevybíravý zákrok zraněním. Pro Gigota šlo o jeho poslední sekundy na hřišti. Rozhodčí Clément Turpin se totiž nerozmýšlel a ihned vytasil červenou kartu.

​Fotbalisté PSG nakonec nejslavnější zápas v Ligue 1 zvládli, když Marseille porazili 1:0. O jedinou branku se postaral v první minutě nastavení prvního poločasu právě Neymar, pro kterého to byl už devátý gól této sezony. Pařížané momentálně vedou ligu o tři body před druhým Lorientem, Olympique je na čtvrtém místě.