Hokej

Hokejová Slavia má nového trenéra. Ze dna ji má vytáhnout kouč od konkurence

Hokejová Slavia má nového trenéra. Ze dna ji má vytáhnout kouč od konkurence
Hokejisté pražské Slavie | Zdroj: Český hokej, Karel Švec

Hokejová Slavia hlásí příchod nového trenéra. Po vyhazovu Jiřího Vebera, který dostal padáka po nepřesvědčivých výsledcích, vedení tradičního celku sáhlo po Danielu Tvrzníkovi. Ten působil doposud jako asistent v Litoměřicích, se kterými slavil loni vítězství v základní části Chance ligy.

Slávistům se v letošním ročníku Chance ligy prozatím vůbec nedaří a po 12 odehraných kolech figurují až na posledním místě tabulky. Klub proto sáhl k ráznému kroku a po porážce s Prostějovem odvolal trenéra Jiřího Vebera. 

V posledních dnech tak zástupci jednoho z tradičních českých klubů začali hledat náhradu. Tu nakonec objevili v Litoměřicích, odkud zlanařili Daniela Tvrzníka. Osmačtyřicetiletý kouč, který svou dosavadní kariéru spojil se Stadionem, kde působil jako sportovní manažer, hlavní trenér i asistent, nezaváhal a na lukrativní nabídku kývnul. 

"Nebylo to vůbec jednoduché rozhodnutí, navíc v rozehrané sezoně, ale myšlenku na změnu prostředí jsem v hlavě měl již delší dobu," řekl úspěšný kouč na oficiálních stránkách klubu, proč se rozhodl přijmout novou výzvu. 

Související obsah

​Tvrzník odstartoval trenérskou kariéru po konci té hráčské, již strávil kromě Litoměřic, Hradce Králové, Vrchlabí a Ústí nad Labem také v Norsku nebo Itálii. Trénování se začal věnovat v sezoně 2006/2007 a v jiném klubu než ve Stadionu od té doby nepůsobil. S Litoměřicemi oslavil jak postup do první ligy, tak první účast týmu v play-off nebo první místo v základní části v sezoně 2021/2022.

"Dana jsme si vytipovali, protože se nám líbí styl hokeje, kterým se prezentuje, a práce, která za ním je. Věříme, že tým nastartuje a svým herním pojetím si získá i naše fanoušky," okomentoval volbu sportovní manažer Slavie Jaroslav Bednář na klubovém webu. Co se nemění, jsou pozice asistentů. Těmi zůstávají slávistické legendy Pavel Kolařík a Roman Málek. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události