Kvitová opět porazila Peraovou a v Mexiku jde dál, končí Fruhvirtová

Petra Kvitová | Zdroj: Profimedia

Petra Kvitová s Lindou Fruhvirtovou mají za sebou první kolo na turnaji v mexické Guadalajaře. Prvně jmenovaná překonala Bernardu Peraovou 2:0 na sety a je ve druhém kole. Naopak Fruhvirtová nestačila na Sloane Stephensovou, které podlehla ve dvou sadách.

Kvitové vstup do zápasu nevyšel podle představ, ztratila hned své první podání a prohrávala 0:2. Jenže od stavu 1:3 dokázala vyhrát pět gemů v řadě a první set získala v poměru 6:3. Ve druhé sadě to byla hodně vyrovnaná bitva. Do stavu 3:3 si obě hráčky držely servis a první ztráta tak přišla až v sedmé hře.

Na returnu byla úspěšná Kvitová, jenže ihned přišel rebrejk a bylo opět srovnáno. Klíčový okamžik tak přišel za stavu 5:5, kdy Kvitová opět sebrala Peraové podání a nakonec zápas doservírovala, když využila druhý mečbol. Peraovou tak vyřadila na druhém turnaji v řadě, naposledy ji porazila v Ostravě. Ve druhém kole čeká na Češku Bianca Andreescuová.

​Vůbec se naopak nedařilo Lindě Fruhvirtové, která vypadla se Sloane Stephensovou. První set byl rychlý proces, když sedmnáctiletá Češka neuhrála ani gem a za sedmnáct minut schytala kanára. Ani do druhé sady nevstoupila pražská rodačka dobře a přišla hned o první podání. Nakonec uhrála alespoň dvě hry a s turnajem se loučí po výsledku 0:6 a 2:6.

V úterý čeká první kolo ještě na Kateřinu Siniakovou, Marii Bouzkovou, Terezu Martincovou, Barboru Krejčíkovou a Karolínu Plíškovou.