Další sporty

Mrzí mě, že Krejčí nezůstal v Oklahomě. Lakers nevěřím, říká expert před sezonou

V noci z úterý na středu začíná nová sezona NBA. Přímé přenosy z celého ročníku můžete tradičně sledovat na obrazovkách Nova Sport a Voyo. Jediným Čechem, který se v nejslavnější basketbalové lize světa představí, je Vít Krejčí, který od léta hájí dres Atlanty Hawks, jež má ty nejvyšší ambice. Podle experta a komentátora Nova Sport Petra Janoucha jej ale nečeká nic lehkého. Nová sezona ovšem bude velmi vyrovnaná, a tak se favorit na celkové vítězství hledá velmi těžko.

Na co se můžou fanoušci podle Janoucha v nové sezoně nejvíce těšit? "Bude toho docela dost. Nebyl teda žádný velký přestup superhvězdy, ale o to zajímavější to může být. Témata jsou jasná. LeBron James a jeho možnost překonat rekord a jak to vlastně bude s Lakers po krachu v minulé sezoně. Zajímavé bude sledovat Golden State Warriors, jestli dokážou navázat na úspěch z minulé sezony. Utah zase přišel mimo jiné o Rudyho Goberta a loni úspěšný Boston zase o kouče, který byl kvůli disciplinárnímu trestu suspendován na celou sezonu. Majitel Phoenixu byl nucen tým prodat. Jak říkám, je toho dost. Bude to zajímavá sezona," je si jistý bývalý basketbalista a komentátor Nova Sport.

Jeden zajímavý přestup se ale v NBA pro české fanoušky odehrál. Vít Krejčí vyměnil Oklahomu za Atlantu. Janouch si ale není jistý, jestli to byl pro mladého hráče dobrý krok. "Na tohle si asi musíme chvíli počkat. Neodvážím si teď dělat velké odhady, jaké s ním má Atlanta plány. Já jsem loni byl jeden z mála skeptiků, který nehodnotil přestup Tomáše Satoranského do New Orleans pozitivně, a bohužel se ukázalo, že jsem měl pravdu," říká Janouch.

"Oklahoma si Krejčího rok piplala i během zranění, dostal šanci. Takže mě mrzí, že v klubu, kde už dva roky hrál, nemůže pokračovat. Atlanta má tým daleko silnější. Bude pro něj ještě těžší se prosadit. Radši si počkám, ale že bych byl optimista, říct nemůžu," nemá Janouch přehnaná očekávání. Krejčí v přípravě nastoupil do tří utkání, ve kterých celkem nastřílel osm bodů, k čemuž přidal tři doskoky a šest asistencí. 

Související obsah

​Velké personální změny proběhly přes léto v Utahu Jazz. Loňský pátý tým Západní konference po základní části prošel velkou přestavbou a mimo jiné se musel rozloučit s hvězdami Donovanem Mitchellem a nejlepším obráncem NBA Rudym Gobertem. "Vidím to stejně jako většina expertů, kteří se shodují na tom, že nemají moc šanci postoupit v Západní konferenci do play-off, natož hrát o přední umístění. Zásah do týmu byl obrovský. Nečekám od nich nic velkého. Bohužel, protože se mi docela líbili v posledních letech. Práce, kterou tam udělal kouč Snyder, byla skvělá. Vypadá to, že začínají od znova," mrzí Janoucha.

Zajímavé bude také sledovat Los Angeles Lakers, pro které i přes hvězdami nabitý tým skončila sezona neúspěchem, protože nedokázali opět postoupit do play-off. Dokážou se z toho v následujícím ročníku oklepat? "Myslím si, že možnost je, ale Lakers už moc nevěřím, protože jsem skeptik v tom, jestli bude Anthony Davis celou sezonu zdravý. Byl skoro zázrak, že se mu to povedlo v titulové sezoně, protože na něm to celé stojí a padá. LeBron James, při vší úctě a respektu, který k jeho kariéře mám, už není schopen tým táhnout sám. Russell Westbrook už také něco ztratil z dynamiky a chemie v týmu loni evidentně nefungovala. Určitě bych je nepovažoval za jeden ze silných týmů Západní konference. To by museli být všichni tři hráči celou sezonu zdraví," říká bývalý reprezentant. 

Související obsah

​V loňské sezoně se z mistrovského titulu radovali Golden State Warriors, kteří tohoto úspěchu dosáhli počtvrté za posledních sedm let. Obhajoba pro ně ale nebude jednoduchá. "Je to těžké odhadovat. Já jsem dokonce viděl jednu analýzu, která tipovala Golden State až na osmé místo konference. To je myslím hodně podceněné, ale může přijít jedno zranění a stát se může cokoliv. Papírově to vypadá, že Brooklyn by mohl být extrémně silný, ale kdoví, jak to bude s Benem Simmonsem a Kyriem Irvingem, který byl trochu prokletý z hlediska týmové chemie. Černý kůň může být Memphis," říká Janouch. 

Počínání Golden State bude zajímavé sledovat i z hlediska týmové spolupráce. Hodně důležitým hráčům za rok končí smlouva, a tak se budou prát o nový kontrakt. K opravdové bitce uvnitř týmu navíc v letní přestávce opravdu došlo, kdy se do sebe před týdnem nehezky pustili Draymond Green a Jordan Poole. "I v sebelepších týmech se tyhle věci špatně zvládají. Na druhou stranu kultuře, která se tam vypěstovala kolem Stephena Curryho a kouče Kerra, docela věřím. Jejich hra a to, co tam vybudovali v posledních deseti letech, se mi líbí. Doufám, že na to dokážou navázat. Paradoxně právě díky Draymondu Greenovi ve spolupráci s Thompsonem a Currym by to mohlo pokračovat a mohli by mít na titul. Pro mě je klíčovým hráčem James Wiseman. Pokud zůstane zdravý a bude odvádět výkony, tak dá Golden State to, co neměli v minulých sezonách," uzavírá Janouch. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události