Fotbal

Měsíc do MS v Kataru na Nově. Na místo jede štáb, každý zápas s jiným studiem

Už pouze měsíc zbývá do přelomového momentu pro televizi Nova, která poprvé v historii bude vysílat fotbalové mistrovství světa. To se letos uskuteční v Kataru od 20. listopadu a finále se odehraje 18. prosince. Diváci uvidí na televizních obrazovkách 32 přímých přenosů, a to na neplacených stanicích TV Nova a Nova Action. Všechna utkání odvysílá také Voyo.

Hlavní kanál televize Nova nabídne úvodní utkání šampionátu a poté duel o bronz i finále. Zbylých 29 zápasů pak bude k vidění na Nova Action. "Naše televize ráda zkouší nové věci a mistrovství světa je toho důkazem. Zakoupením práv na šampionát v Kataru rozšiřujeme portfolio sportovního obsahu o globální událost, která se bude vysílat na volně dostupných kanálech. Jsem přesvědčena, že je to největší sportovní událost, kterou Nova bude vysílat," uvedla na tiskové konferenci generální ředitelka TV Nova Klára Brachtlová.

To koneckonců potvrzuje i šéf sportu na Nově Dušan Mendl. "Bude tím žít celá firma. Obrovskou podporu budeme mít v televizních a sportovních novinách, chystáme okénko ve Snídani a náš web TN.cz bude mít speciální sekci, kde budou všechny statistiky a tabulky. Budeme mít speciální pořad a do Kataru vysíláme štáb, který bude mít za úkol mapovat zajímavosti z místa. Dostane se k týmům a pořídí rozhovory, zaměří se na stadiony a atmosféru ve městech," přiblížil.

O mistrovství světa na Nově promluvil vedoucí sportovní sekce Dušan Mendel:

Každé utkání navíc bude mít speciální studio se stálými experty, kterými jsou František Straka, Jan Koller, Horst Siegl, Roman Bednář a Martin Jiránek. "Chceme, aby každé studio bylo jiné. Od samotného začátku, kdy jsme se dozvěděli, že budeme vysílat mistrovství světa, jsme začali přemýšlet, jakou dramaturgii studií zvolit. Nechceme pojímat fotbal jenom jako sport. Na této úrovni je potřeba chápat, že fotbal je celospolečenský fenomén, který zasahuje do celé řady aspektů lidského života. V každém regionu, každé zemi a na každém kontinentu je to jinak. To chceme v našich studiích ukázat," nastínil šéfkomentátor fotbalové sekce Milan Štěrba.

Právě František Straka, který bude přidávat své postřehy coby expert, má s fotbalovým světovým šampionátem osobní zkušenosti. Zahrál si totiž na mistrovství v roce 1990 v Itálii, kde se Československo probojovalo do čtvrtfinále, kde podlehlo SRN. "Speciální byl pro nás první zápas, protože jsme vyhráli 5:1 nad USA. To si neumíte představit, co se dělo, na to člověk nikdy nezapomene. Ve studiu to vnímáte úplně jinak, protože se snažíte vše analyzovat. Sledovat budeme třeba i rozhodčí a organizaci celého šampionátu," sdělil.

Přímé přenosy bude mít na starosti šéfkomentátor fotbalové sekce Milan Štěrba:

Jeden fotbalový vrchol už TV Nova letos zažila, a to finále Ligy mistrů. Nyní přijde ten reprezentační. "Tento rok je speciální, protože jeden top už jsme měli na klubové úrovni a nyní nás čeká ten na té mezinárodní. My komentátoři to máme stejně jako hráči, sníme o tom komentovat finálové zápasy Ligy mistrů nebo mistrovství světa a letos se nám to splní," řekl komentátor Michal Jinoch.

Podívejte se na záznam tiskové konference TV Nova před MS v Kataru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události