Krejčíková přišla o dlouhou sérii výher, česká bitva pro Bouzkovou

Tenistka Barbora Krejčíková | Zdroj: Profimedia.cz

Česká tenistka Kateřina Siniaková pokračuje ve vítězné jízdě, kdy z posledních osmi zápasů si připsala už sedmou výhru. Tentokrát si v prvním kole turnaje v mexické Guadalajaře poradila s Brazilkou Beatrice Haddadovou Maiaovou, se kterou neztratila ani set. Světovou osmnáctku porazila jasně 7:5 a 6:2. Dařilo se také Marii Bouzkové, která v českém duelu porazila Terezu Martincovou. Naopak po deseti výhrách v řadě poznala hořkost porážky Barbora Krejčíková.

Do zápasu vstoupila lépe Siniaková, která vyhrála první dva gemy zápasu. Její soupeřce se ale podařilo průběh otočit a dostala se do vedení 3:2. Následně si obě hráčky držely své podání až do stavu 5:5. A to přesto, že měly dohromady k dispozici hned šest brejkbolů. V jedenáctém gemu se ale české hráčce podařilo podání soupeřky prolomit a následně set dopodávala, když proměnila svůj druhý setbol.

Druhý set už nabídl podstatně jednoznačnější podívanou. Siniaková se rychle dostala do vedení 4:0, když soupeřce hned dvakrát vzala podání, zatímco ona sama nemusela čelit žádnému brejkbolu. Náskok čtyř gemů si ve zbytku utkání udržela a postoupila po výhře 7:5 a 6:2 do druhého kola. V něm se utká s Rogersovou, nebo Trevisanovou.

V českém derby se proti sobě utkaly Marie Bouzková a Tereza Martincová. ​Favoritkou utkání byla první jmenovaná, což potvrzovala od prvních výměn. Hned ve třetím gemu vzala soupeřce podání, což následně ještě jednou zopakovala a v prvním setu se radovala z výhry 6:2.

Druhá sada už nabídla o poznání vyrovnanější podívanou. Ve třetím a čtvrtém gemu si hráčky vyměnily svá podání a následně bylo utkání vyrovnané až do stavu 5:5. V jedenácté hře ale Bouzková brejkla svoji krajanku a následně zápas zdárně dopodávala. Vyhrála 6:2, 7:5 a ve druhém kole se utká s Camilou Osoriovou.

Další české tenistce se už tolik nedařilo. Barbora Krejčíková přišla o neporazitelnost po deseti výhrách v řadě. V Mexiku nestačila na Rusku Kalinskou, se kterou neuhrála ani set. V první sadě rychle prohrávala 0:3 a ztrátu brejku už nedohnala. V té druhé sice dokázala na brejk soupeřky zareagovat, ale vzápětí opět své podání ztratila a nakonec celý set prohrála 4:6, a tím i celý zápas.