Další sporty

Sexy Češka se stala historicky první tuzemskou mistryní světa ve wingfoilu

Česká republika má další mistryni světa. Tentokrát v ne příliš známé disciplíně wingfoil, konkrétně v kategorii freestyle. Paula Novotná dokázala ovládnout letošní pětidílný seriál velmi progresivního sportu.

Wingfoil spočívá v jízdě na prkně na vodě s nafukovacím křídlem v rukách, které při tricích využívá síly větru. A právě v tomto sportu slaví Paula Novotná titul světové šampionky. V semifinále porazila mistryni světa z roku 2021 Nizozemku Bowien van der Lindenovou a ve finále ve španělské Tarifě porazila domácí favoritku Niu Suardiazovou.

"Dělám tento sport dva roky a pracovala jsem na tom, abych letos vybojovala titul mistryně světa. To se podařilo a já jsem nesmírně šťastná," prozradila sedmadvacetiletá Češka. Finále se Suardiazovou ale bylo hodně vyrovnané. "Nebylo to snadné, ale věřila jsem si a pracovala na tom, abych tady vyhrála," pokračovala Novotná.

Právě Novotná po finále přiznala, že už nebude usilovat o olympijské hry v Paříži v kiteboardingu a bude se nadále věnovat wingfoilu, ve kterém chce závodit na Světových plážových hrách, které proběhnou příští rok v srpnu na Bali. "Věřím, že to by mohl být první krok k tomu, aby se i tento sport také dostal na olympijské hry. Šance tam je, ale zatím o tom radši nikdo moc nemluvíme," dodala Novotná.

Související obsah

​Ta se věnovala více než deset let právě kiteboardingu, který je novým olympijským sportem a poprvé se představí právě v Paříži roku 2024. Novotná se v kiteboardingu několikrát dostala na pódium ve Světovém poháru a ještě v loňském roce si dělala zálusk právě na olympiádu. Jenže sympatická česká reprezentantka se věnuje primárně trikovému freestylu, zatímco na olympiádě se bude závodit v kategorii racing, což je především souboj na rychlost.

"Racing jsou závody podobné jachtingu, ale já jsem spíš na freestyle, na triky. Kdysi jsem o účasti na olympiádě v kiteboardingu snila, ale to už neplatí," doplnila sexy Češka.

Před dvěma lety tak přesedlala na wingfoil, kterému již zřejmě zůstane věrná. "Hodně mě to začalo bavit, začala jsem vyhrávat, takže jsem se letos začala soustředit na tento sport. Olympiáda v Paříži byla kdysi cílem, ale přehodnotila jsem to," řekla na závěr Novotná.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události