Velká ostuda Plzně! Viktorii z poháru vyřadil třetiligový Hlučín

Smutek hráčů plzeňské Viktorie | Zdroj: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Tak to se jen tak nevidí! Třetiligový Hlučín si vyšlápl na úřadujícího českého mistra z Plzně a po výsledku 3:2 postupuje do čtvrtého kola MOL Cupu. Hlučín dvakrát vedl, ale Plzeň pokaždé srovnala. Na branku ve čtvrté nastavené minutě ale nestačila odpovědět. Po jasných výhrách postupují i pražská S.

Plzeň v poháru zajížděla opět do Hlučína a první tutovka přišla ve 47. minutě, kdy se po faulu na Chorého pískala penalta. Viktoria ale neproměnila, Lapeš pokus plzeňského útočníka vyrazil. Hlučín tak v 70. minutě šel do vedení, kdy šel sám na brankáře Smékal a střelou na zadní tyčku dal šokující vedoucí gól.

Západočeský celek ale zareagoval velmi rychle. O čtyři minuty později se ve vápně prosadil obránce Tijani, který skóroval v pádu. Vzápětí ale opět vedlo mužstvo ze třetí ligy. Po chybě Mosquery dostal přihrávku do vápna Smékal a Hlučín podruhé v zápase vedl. O pět minut později Moučka dokonce trefil tyčku.

Plzeň pak spasil v poslední minutě základní hrací doby záložník Bucha, který se prosadil dalekonosnou ránou. Dominik Smékal si ale připravil ještě jednu branku a hattrickem sestřelil aktuálně nejlepší český tým.

Sparta před derby šetřila některé hráče a od prvních minut byla aktivnější. Hosté dali v prvních dvaceti minutách dvě totožné branky, Mejdr dvakrát předložil míč do prázdné branky Čvančarovi, který se v obou případech prosadil. Domažlice ale snížily po trefě Dvořáka.

Do konce prvního poločasu dal ještě podobnou branku Zelený a trefil se i Martin Vitík. Ve druhém poločase se mladý sparťanský obránce prosadil ještě jednou a navýšil vedení hostů na 5:1. Ve druhém poločase se prosadil ještě Minčev a Sparta poklidně prošla do čtvrtého kola tuzemského poháru.

Dařilo se i Slavii, kterou ale hodinu hry pražská Dukla trápila. Nakonec se ale sešívání rozstříleli ve druhém poločase, postupně se gólově prosadili Ewerton, Masopust, Olayinka a Stanislav Tecl.