Hokej

Český reprezentant mění v NHL dres. Obnoví spolupráci s populárním koučem

Český reprezentant mění v NHL dres. Obnoví spolupráci s populárním koučem
Lukáš Sedlák v dresu Colorada | Zdroj: Profimedia.cz

Český hokejový reprezentant Lukáš Sedlák se v létě poněkud překvapivě vrátil do NHL, vybral si jej trenér Bednar do mistrovského Colorada. Po úvodních zápasech ale Avalanche důrazného forvarda poslalo na listinu waivers, kde si jej stáhla Philadelphia. Českobudějovický odchovanec tak obnoví spolupráci s trenérem Tortorellou, který jej vedl léta v Columbusu.

John Tortorella je tvrdý a přísný trenér. Na své oblíbené hráče ale nedá dopustit, což se nyní stalo. Útočník Lukáš Sedlák se s americkým lodivodem setká podruhé v kariéře, několik sezon totiž pod ním hrál v Columbusu. Sedlák tehdy ale ligu opustil a Tortorella byl vyhozen. 

Opět se ukázalo, jak je NHL pořádně nevyzpytatelná. Ještě v minulých dnech byl Lukáš Sedlák v kádru Colorada a zahrál si v úvodních třech duelech, následně ale přišlo přeřazení na farmu, ale tam už devětadvacetiletý útočník nedojel. 

Související obsah

Z listiny si jej stáhla Philadelphia, která i přes všechny negativní předpoklady odstartovala ročník velmi dobře. Sedlák určitě najde místo v sestavě, která působí hodně důrazně. Český reprezentant patřil Columbusu od roku 2013/14 až do sezony 2018/19.

Právě Tortorella byl prvním trenérem, který Sedláka povolal do NHL, dal mu první šanci a českobudějovický rodák pod jeho vedením odehrál tři plné sezony v nejlepší lize světa. Nyní se spolupráce obnoví, Sedláka čeká třetí zámořské angažmá. 

Nejproduktivnějším Čechem NHL je David Pastrňák. Ten si nedávno pohrál s celou obranou Floridy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události