Další sporty

Hvězdy parkuru míří do Prahy. Své umění ukáže i Létající Francouz Lorenzo

Už počtvrté se v Praze ukážou největší hvězdy při parkurové show Prague Playoffs, která se v O2 areně uskuteční od 17. do 20. listopadu a akce se bude vysílat na stanicích Nova Sport. Kromě toho se diváci mohou těšit i na bohatý doprovodný program, vůbec poprvé zde vystoupí "Létající Francouz" Lorenzo, který stádo koní ovládá ve stoje z jejich hřbetu.

S koňmi pak Lorenzo komunikuje pomocí neviditelných gest a doteků tušírkou. "Když skáče přes překážku, má nohy chvíli ve vzduchu. Jinak udržuje rovnováhu a stojí na dvou koních. Nemá žádné sedlo ani uzdu," popisovala sportovní manažerka Prague Playoffs Markéta Šveňková, která byla spolu s předsedou organizačního výboru Janem Andrlíkem a českým parkurovým jezdcem Alešem Opatrným hostem Snídaně s Novou.

"Lorenzo bude mít vystoupení každý den od čtvrtka do neděle, a to minimálně dvacetiminutový blok. Bude mít dostatek prostoru ukázat své umění," přidal se Andrlík. "Je neuvěřitelné, že bez jakýchkoli pomůcek ovládá deset nebo dvanáct koní," doplnil je Opatrný, kromě něhož v O2 areně vystoupí třeba také parkuristka Anna Kellnerová.

Související obsah

Opatrný se představí v barvách domácího týmu Prague Lions, přičemž před rokem dokonce jednu ze soutěží ovládl. "Sezona byla skvělá, vyhrál jsem velkou cenu ve Španělsku i světový pohár v Olomouci. Relativně se mi dařilo i na mistrovství světa, takže doufám, že tohle bude hezká tečka. Snad je můj kůň v dobré formě. Měl teď delší pauzu, ale jedu s ním na dva závody do Šamorína, aby se trochu rozzávodil. Vynasnažím se ho dostat do formy. Takhle jsme to udělali i loni a pak nám to v Praze celkem vyšlo," vzpomínal Opatrný.

Aby se událost uskutečnila, musí O2 arena projít radikální proměnou. Běžně zde totiž hraje domácí zápasy hokejová Sparta. "Když halu přebíráme, je tam led. Od soboty je tam celá řada činností, které se musí udělat. Zakrýváme led speciální gumou a foliemi, poté navážíme 600 tun pískové směsi, kterou vezeme z Německa," přiblížil Andrlík, který touží, aby se show do Prahy vracela i nadále. "Smlouvu máme uzavřenou ještě na příští rok a aktivně jednáme o pokračování. Jde o čtvrtý ročník a troufám si říct, že jsme se stali jakousi tradicí," dodal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události