MMA

Z KSW volali Reindersovi: Ti rozhodčí skončili, řekl trenér okradeného Martínka

Z KSW volali Reindersovi: Ti rozhodčí skončili, řekl trenér okradeného Martínka
Michal Martínek po vyhlášení výsledků v KSW | Zdroj: KSW

Michal Martínek už zná verdikt podaného protestu na výsledek zápasu s Danielem Omielanczukem na KSW 75 a stejně tak jeho trenér André Reinders. Tomu volali přímo dva členové z vedení KSW, aby mu osobně sdělili, že se přiklonili k doporučení mezinárodní komise nezávislých rozhodčích. Ti sice shledali českého fightera jako vítěze, ale zároveň doporučili bodové rozhodnutí neměnit. Organizace ale českému bijci nabídla hned několik výhod jako částečnou kompenzaci.

Zápas na žádost přezkoumala komise mezinárodních rozhodčích, konkrétně Ben Cartlidge z Anglie, Clemens Werner z Německa a Vito Paolillo z Itálie. Ti se shodli, že Martínek vyhrál, a to třikrát 29-28. Zároveň ale komise dodala, že nedoporučuje KSW měnit bodové výsledky. V tomto případě i proto, že nenašla důkaz pro úmyslnou korupci či střet zájmu.

"Podle mě je střet zájmu, že zápasil Polák proti cizinci a soudcovali to tři polští rozhodčí. Ale muselo by to být tak, že by spolu (Omielanczuk a rozhodčí) trénovali v jednom gymu, nebo by tam byl nějaký sázkařský záměr," tlumočil Reinders své argumenty, které sdělil KSW.

Související obsah

Nicméně původní výsledek zůstává platný. KSW sice výsledek nezmění, ale podniklo kroky, aby situaci částečně zlepšilo. "Rozhodčí byli suspendováni a nebudou soudcovat na turnajích KSW," prozradil Reinders a dále pro TN.cz nastínil další body satisfakce ze strany polské organizace:

  • Martínek obdržel bonus jako v případě vyhraného zápasu.
  • Martínkovi se v příštím zápase dle smlouvy zvýší výplata, jako by poslední zápas vyhrál. 
  • Martínek neklesne v žebříčku těžké váhy v KSW a zůstane před Danielem Omielanczukem. 
  • Martínek bude mít v příštím zápase lepší pozici při jednání o soupeři.

Pozn. red. – Martínek při aktualizaci žebříčku postoupil na čtvrté místo, to sdílí právě s Omielanczukem, který postoupil z šestého místa.

Nabízená satisfakce může český tým těšit. Stejně tak fakt, že jak vedení KSW, tak celá řada polských fanoušků i novinářů ihned po zápase prohlašovali, že Martínek vyhrál. Ale větší výplata i podpora fanoušků jsou jen náplastí na krvácející červené políčko na sherdogu.

"Z pohledu KSW asi máme dobrou pozici, ale co Michala a mě mrzí, je, že v rekordu má pořád prohraný zápas. Běžný divák to možná nepochopí, ale oficiální statistiky jsou pro měření kvalit bojovníka dost důležité. Prohra ho posune v celosvětovém žebříčku, zhorší se mu pozice pro případná vyjednávání se světovými organizacemi. Ta prohra tam bude a my ji už nesmažeme. Z kariérního pohledu je to pro Michala minus. Jedna věc jsou peníze, ale z pohledu bojovníků to není to hlavní. Ano, bojují za peníze, ale budování rekordů a kariéry je prostě víc. Taková křivda nás prostě bolí," vysvětlil Reinders.

Asi nejlépe to shrnul sám Martínek: "Za tímto zápasem zůstane jizva na mém srdci a navždy zjizvený Sherdog a můj ranking". 

Sestřih kontroverzního zápasu Martínek vs. Omielanczuk na KSW 75:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události