Další sporty

Umělecká vystoupení i řada efektů. Prague Playoffs nadchne diváky

Nejen sportovní, ale i bohatý umělecký program. Galashow světového parkuru v O2 areně se kvapem blíží a nabídne divákům skvělou podívanou. Kromě toho, že na akci dorazí nejlepší parkuroví jezdci, se mohou fanoušci těšit i na umělecká vystoupení a řadu audiovizuálních efektů. "Umělecký ředitel Michal Caban bude mít letos víc prostoru," uvedl jeden z organizátorů Jan Andrlík z Czech Equestrian Teamu.

Fanoušci jezdectví a parkuru si už velmi brzy budou moci vychutnat pořádnou show. V pražské O2 areně se totiž uskuteční dlouho očekávané Global Champions Prague Playoffs, kterým vyvrcholí parkurová sezona. 

V českém sportovním svatostánku se v listopadu sejdou ti nejlepší jezdci, kteří se utkají v prestižních soutěžích o astronomické finanční výhry v celkové výši, jež přesahuje 8 milionů eur, což je skoro 204 milionů korun. 

Soutěžní program však doplní i řada uměleckých čísel a audiovizuálních efektů. "Každý rok se snažíme pro diváky přichystat pestrou audiovizuální, koňskou i umělecky artistickou show. Letos bude opět jiná a bude to jako vždy velký zážitek," přislíbil ředitel organizačního výboru akce Jan Andrlík z Czech Equestrian Teamu. "Umělecký ředitel Michal Caban bude mít letos víc prostoru," doplnil. 

Zatímco loni se vůbec nevědělo, zda akce budou moci proběhnout a jestli nebudou nějaké restrikce, letos jsou pořadatelé o dost klidnější. I proto se snaží program co nejvíc vyšperkovat. "Musím to zaklepat, ale situace se vyvíjí velmi dobře a nepočítáme s tím, že bychom měli mít jakákoliv omezení či restrikce v průběhu eventu nebo během jeho příprav," řekl Andrlík.

Ten už se těší na jednotlivé sportovní výkony i umělecká vystoupení, jejichž vrcholem bude představení "Létajícího Francouze" Lorenza. "Je to skutečně hvězda světového formátu. Od začátku, kdy pořádáme tuto akci, jsme si řekli, že musíme dát velký důraz na doprovodnou část, přilákat co nejvíc lidí a představit jim parkurový sport jako takový. To se nám daří. Lorenzo je skutečně milník, takto významnou světovou osobnost jsme tu ještě neměli a moc se na to těšíme," popsal, proč ho těší Lorenzova účast. 

Související obsah

Světoznámý jezdec vystoupí v několika dnech a předvede různé prvky, kterými se prezentuje při všech show. Organizátoři kvůli němu ale museli upravovat program. "Aby si jeho umění diváci mohli užít na maximum, museli jsme udělat určité změny. Každý den tak bude mít minimálně dvacetiminutové vystoupení, které v některých dnech doplníme ještě dalšími prvky programu, kterými bude závod čtyřspřeží a dostih poníků," přiznal člen Czech Equestrian Teamu. 

Aby byl zážitek kompletní, dojde i na sérii autogramiád jednotlivých závodníků. Příznivci parkuru tak budou moci ukořistit podpisy členů týmu Prague Lions a dalších jezdců. "Již tradičně se s návštěvníky setkají členové týmu Prague Lions, který má podpisovou akci každoročně, pokud to situace dovoluje. Letos by měla mít autogramiádu také Edwina Tops-Alexanderová, která chystá do Prahy určité překvapení. Také plánujeme zrealizovat podpisovou akci s Henrickem von Eckermannem," uzavřel Andrlík. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události