Motorsport

Krůček od velkého snu. Pilot Staněk by se mohl přiblížit formuli 1

Krůček od velkého snu. Pilot Staněk by se mohl přiblížit formuli 1
Český závodník Roman Staněk | Zdroj: Sebastian Rozendaal / Dutch Photo Agency / DPPI/ profimedia.cz

Český závodník Roman Staněk by se mohl o další krůček přiblížit vysněné formuli 1. Teprve osmnáctiletý pilot by totiž měl podle neoficiálních informací v příští sezoně jezdit závody šampionátu F2, což je jakási juniorka F1. Atmosféru F2 by navíc měl vyzkoušet už v listopadu na okruhu v Abú Dhabí.

Talentovaný český jezdec letos jezdil závody F3, které jsou součástí vybraných víkendů F1, a až do poslední chvíle bojoval o titul. Nakonec bral po velké bitvě se soupeři páté místo. A nejspíš se zalíbil. Od své stáje Trident sice měl slíbený test v F2, podle neoficiálních informací by ale mohl v příští sezoně právě v F2 nastupovat jako regulérní jezdec.

Stáj Trident se totiž před závěrečným závodem rozešla s jezdcem Calanem Williamsem a právě Čech by mohl zaujmout jeho místo. A to už v listopadových závodech v Abú Dhabí. 

"Určitě mě to láká. Diskutovali jsme o tom a proběhla jednání mezi mnou a týmem. Uvidíme, jak se to vyvrbí, nevím, jak to momentálně vypadá mezi týmem a mým managementem. Byla by to ale pro mě samozřejmě super příležitost. Naučil bych se spoustu nových věcí a tak dále," uvedl sám Staněk pro formule.cz

Háčkem ale může být finanční stránka věci. "Trochu nás brzdí omezený rozpočet," přiznal mladý pilot, který ale doufá, že se vše vyřeší a domluví a on bude moci v F2 startovat. 

Pokud by vše klaplo, byl by Staněk druhým českým pilotem ve formuli za posledních deset let. Naposledy závodil v GP2 právě před 10 lety Josef Král. 

Do F1, kde by Staněk také jednou rád jezdil, vstoupí v roce 2026 Audi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události