Real Madrid porazil Sevillu díky skvělému závěru a stále je v čele LaLigy

Fotbalisté Realu Madrid stále kráčí letošním ročníkem španělské nejvyšší soutěže bez zaváhání. V 11. kole přivítali na domácím stadionu Sevillu a díky velmi podařenému závěru a střídáním ji porazili 3:1. Stále jsou tak v čele LaLigy.

Real měl bravurní start do zápasu. Už v páté minutě Vinícius vystihl přihrávku Montiela, z levé strany se dostal do vápna, následně předložil míč před prázdnou branku Luku Modričovi a chorvatský záložník se nemýlil. Těsně před koncem první půle mohl navýšit vedení Vinícius, když šel sám na hostujícího gólmana. Tomu ale udělal příliš dlouhou kličku a k zakončení se nedostal.

Po změně stran se tak Sevilla radovala z vyrovnání. Montiel našel krásným pasem za obranu Érika Lamelu, který špičkou kopačky dokázal obstřelit Courtoise. Carlu Ancelottimu ale parádně vyšlo střídání v závěru zápasu. Právě střídající Asensio vyslal do úniku Vinícia, jenž nehamounil, přihrál před odkrytou branku Lucasi Vázquezovi, jenž byl na hřišti dvě minuty, a ten jen doklepl míč do sítě.

​Definitivní tečku výsledku dal Federico Valverde. Ten se zpoza vápna parádně opřel do balonu a z pravé strany se náramně trefil na zadní tyč. Real Madrid má tak před druhou Barcelonou náskok šesti bodů, ta má ale jeden zápas k dobru.

Sobotní výsledky 11. kola LaLigy:

Vallecano – Cádiz 5:1 (2:0)
Branky: 44. Palazón (pen.), 45+2. Álvaro García, 63. Lejeune, 79. Camello, 89. Lejeune – 82. Balliu (vla.).

Valladolid – Real Sociedad 1:0 (1:0)
Branka: 17. León.

Valencia – Mallorca 1:2 (0:0)
Branky: 52. Cavani (pen.) – 66. Muriqi (pen.), 83. Lee Kang-in.

Real Madrid – Sevilla 3:1 (1:0)
Branky: 5. Modrić, 79. L. Vázquez, 81. Valverde – 54. Lamela.