MMA

Muradovovi návrat do UFC nevyšel. S Borralhem padl těsně na body

Muradovovi návrat do UFC nevyšel. S Borralhem padl těsně na body
Uzbecký zápasník Machmud Muradov, který žije v Česku | Zdroj: Profimedia.cz

Téměř čtrnáct měsíců čekal Machmud Muradov na návrat do UFC. Na nabitém turnaji s číslem 280 ale neuspěl. Favorizovanému Caiu Borralhovi sice vzdoroval, ale rozhodčí nakonec přisoudili vítězství brazilskému bojovníkovi.

Naposledy se v UFC představil Muradov 28. srpna loňského roku, kdy podlehl Geraldu Meerschaertovi ve 2. kole na rear-naked choke. Nyní s brazilským favoritem vydržel na turnaji v Abú Zabí celá tři pětiminutová kola.

Úvod byl klasicky hodně vyčkávací, ale poté zkusil Borralho kop na hlavu. Na to odpověděl Uzbek s výraznou vazbou na Českou republiku ranou na bradu. O pár chvil později dostal Borralho Muradova na záda a následoval tuhý boj u pletiva. Uzbecký borec se musel bránit několika úderům i pokusu o arm triangl. Nakonec šel na záda i Brazilec, čímž kolo skončilo.

Související obsah

​Ve druhém kole si naběhl Muradov na gilotinu, ale opět se dokázal ubránit a přetočil Borralha na záda, jenže zápas neukončil. Šlo se tak do třetího kola a Muradov šel ihned po takedownu. Ten se mu povedl, ale Uzbek toho nedokázal využít.

Do výhodnější pozice se tak dostal Brazilec, ale ani on toho nedokázal využít. O vítězi tak museli rozhodnout bodoví rozhodčí, kteří těsně přisoudili výhru Borralhovi.

Česko má díky Jiřímu Procházkovi UFC šampiona:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události